SON DAKİKA
>
Emeklilikte yaşa takılanlar için son durum ne? EYT 2016 torba yasa çıkacak mı?

Emeklilikte yaşa takılanlar için son durum ne? EYT 2016 torba yasa çıkacak mı?


Bir çok alanda mağduriyet yaşayan ve bir an önce emekli olmak isteyen bir çok kişi için erken emeklilik yasası çıkacak mı?. Detaylar haberimizde...

Uzun zamandır bir çok kişi, emeklilik için sorun yaşamaya devam ediyor. Erken emeklilik için gerekli şartları sağlayan bir çok kişi, bu konuda genel olarak yaşa takılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda çıkarılan yeni yasalarla birlikte emekli olmak isteyenlerin sadece prim gününü doldurmaması gerektiği ve aynı zamanda yaş kriterine uygun bir şekilde hareket etmesi gerektiği kaydedilmişti.

 

Çıkarılan yeni yasaya göre bayanlar 58, erkekler ise 60 yaşına kadar emeklilik süresini beklemek durumunda kalmıştı. Uzun süre emeklilik hayali kuran bir çok kişi, büyük sorunlarla karşı karşıya kalmaya başladı. 58 ve 60 yaşlarının çok fazla olduğunu ifade eden bir çok kişi, bu durumdan dolayı büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığını ifade etti. İş yerlerinde artık eskisi gibi iyi bir iş ile ilerleyemediğini ifade eden bir çok çalışan işten atılma sorunu ile de karşı karşıya kaldığını kaydetti.

 

Uzun zamandır beklenen emeklilik yüzünden yaşa takılmak istemeyen ve bir an önce emekli olmak isteyen bir çok mağdur, bu konuda bir adım atılması gerektiği hakkında da uyarılarda bulundu.

 

YENİ TASLAK HAZIRLANACAK MI?

 

Emeklilikte yaşa takılanların her geçen gün artması ve bu durumun da büyük sorunlara yol açması ile birlikte, hükümetin bu konuda basit adımlar atarak, gerekli hamleleri yapması bekleniyor. Konuya ilişkin net bir açıklama yapılmasa da en kısa zamanda güzel haberler alınabilir.

1 YORUM
  1. SÜREYYA KAYA

    HERYIL İÇİN DÜŞÜŞ TEKRAR DEĞERLENDİRİLEREK DAHA CAZİP KILNMALI. (ÖZELLİKLE KADINLAR İÇİN)TÜRKİYE STANDARTLARI BAZ ALINARAK DEĞERLENDİRİLMELİ. 0-3 YIL, 3-6 YIL ARASI GİBİ...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.