SON DAKİKA

Emeklilerin Ocak 2017 Zam Farkı Ödemeleri Bugün Başlıyor!

>
Emeklilerin Ocak 2017 Zam Farkı Ödemeleri Bugün Başlıyor!
Emeklilere yönelik ödemesi yapılacak olan maaş farkları hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlanıyor. SGK emeklileri, vazife malülleri, dul veya yetim aylığı alanların maaşlarına uygulanacak olan 2017 zam farklarının detayları, kimin ne kadar ödeme alacağının yanıtları haberimizde.

Emeklilere yönelik ödemesi yapılacak olan maaş farkları, bugün itibariyle ödenmeye başlanıyor. SGK emeklileri, vazife malülleri, dul veya yetim aylığı alanların maaşlarına uygulanacak olan 2017 zam farklarının detaylarını paylaşıyor olacağız. Peki kimlerin hesabına maaş farkı ödemesi yapılacak? Kimler ne kadar fark alacak? İşte tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

SGK'dan yapılan açıklamaya göre, Emekli Sandığı Kanunu'nun Ek 79'uncu maddesi gereğince harp veya vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile bunların hak sahiplerine, yine bu kapsamda olup tekrar çalışmaya başladığı için maaşları kesilenlere, vazife malulü olup da aylık bağlanmadan sınıf ya da görev değiştirerek çalışmaya başlayanlara ödenmesi gereken ek ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor olacak. Ayrıca PTT merkezlerinde de ek ödemeler alınabilecek.

Harp malulleri ile vazife maluliyetine neden olan olayın türüne bakılmaksızın Erbaş, Er, Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, emniyet kuvvetleri personelleri, öğretmen, doktor ve memur gibi sivil vazife malullerine de yapılacak olan ödeme; maluliyet derecesi ve göstergelerine göre 2.113,28 TL ile 3.842,32 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yaklaşık 57 bin kişiye yapılacak olan fark ödemeleri 1 Ocak 2017’den itibaren hak sahiplerinin maaşlarını aldıklarını bankalara gönderilmiştir. Aylıklarını üçer ay halinde alanlara ödenmesi planlanan farklar ise şu şekilde belirtilmiştir;

Birinci grupta olup Kasım-Aralık-Ocak Döneminde aylık alanlara, 1 aylık tutarı

İkinci grupta olup Aralık-Ocak-Şubat Döneminde aylık alanlara, 2 aylık tutarı

Üçüncü grupta olup Ocak-Şubat-Mart Döneminde aylık alanlara, 3 aylık tutarında aylık farkları tahakkuk ettirilmiştir.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.