SON DAKİKA

Emeklilere müjdeli haber! Temmuz ayında emekli maaşları yüz güldürecek!

>
Emeklilere müjdeli haber! Temmuz ayında emekli maaşları yüz güldürecek!
Bir çok emekli büyük bir heyecanla Temmuz zammını bekliyor. Enflasyon oranlarına göre yapılacak olan zamlarda emeklilerin de yüzü gülecek.

Bir çok emekli bu yıl başında seyyanen zam almıştı. Bu zamlarla birlikte bir çok emekli de rahat bir nefes almıştı. Ekonomik anlamda rahat nefes alan ve seyyanen zam ile birlikte bir de normal Ocak ayı zammı alan emekliler, Temmuz ayını da dört gözle beklemeye başladı.

Temmuz ayında yeniden yapılacak olan enflasyon zammı ile hükümet görüşmelere başladı. Henüz Mayıs enflasyon oranlarının yükselmesi, genel olarak emeklileri zorlarken, Temmuz ayında yapılacak olan zamlarla bu seviyenin dengelenmesi bekleniyor. Konuya ilişkin açıklamalar yapan yetkililer, eğer Temmuz ayında enflasyon oranları yüzde 5'e ulaşırsa, emeklilere 40 ile 200 lira arasında zam yapılacak.

Genel olarak bu zamlar ise SSK'lılara yapılacak. Bağkur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olanların zamlarında da farklılık yaşanacak. En az 40 lira artış yaşanacak emekli maaşlarında genel olarak emekliler rahat bir nefes alabilecek. Uzun zamandır emekliler tarafından beklenen zamların enflasyona göre yapılması ile birlikte emekliler bu yıl içinde tam 430 lira zam almış olacaklar.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında en düşük emekli maaşı 745 liraydı. Yapılan zamlarla birlikte Ocak ayında 874 liraya ulaşan emekli maaşı, Temmuz ayında yapılacak enflasyon zammı ile birlikte 918 liraya yükselecek. Bu durum da emeklileri büyük oranda rahatlacak.

Suriye'deki IŞİD hedefleri vuruluyor!

 

170 ödüle sahip olan komando görevinden uzaklaştırıldı!

 

Dolar ne zaman düşecek? 12 Mayıs Güncel dolar fiyatları 

 

Torba yasa ile zorunlu trafik sigortası fiyatları düştü mü?

 

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.