SON DAKİKA

Emeklilere Son Dakika Zam Haberi! 13 Haziran 2017 Kim Ne Kadar Fark Alacak?

>
Emeklilere Son Dakika Zam Haberi! 13 Haziran 2017 Kim Ne Kadar Fark Alacak?
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerini ilgilendiren zam haberleriyle ilgili enflasyon oranları netleşmeye başlamış durumda. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), önceki gün ilk 5 aylık enflasyon verisini açıklamasının ardından milyonlarca vatandaşın gözü Temmuz ayı maaşlarına yansıyacak olan farklara çevrildi. Hangi emekli ne kadar fark alabilecek? Yanıtları haberimizde.

Milyonlarca emeklinin gözü enflasyon farkından doğacak yeni zamlara çevrilmiş durumda. Peki emekli maaşlarına beklenen zam gelecek mi? Hem SSK hem Bağ-Kur hem de memur emeklilerini ilgilendiren müjdeli zam haberi bayram öncesi maaşlara yansıyacak mı? 13 Haziran Salı günü itibariyle gelen son dakika bilgilerine göre zam haberleri vatandaşları heyecanlandırdı. İşte haberin detayları…

Emeklilerin temmuz ayı zammı için son çalışmalar tamamlanmak üzere. Beklenti anket sonuçlarına göre Haziran ayı enflasyonu yüzde 0.30 civarında gerçekleşirse, ilk 6 aylık enflasyon oranının yüzde 6.48 olması öngörülüyor. Beklentilerin gerçekleşmesi durumunda önümüzdeki ay yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşı yüzde 6.48 zamlanıyor olacak. Ocak ayı maaşları yüzde 4.73 artan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2017 yılı içinde aldıkları toplam zam kümülatif yüzde 11.5'e ulaşmış olacak.

Enflasyon oranlarının netleşmesinin ardından SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı belirlenirken, memur emeklilerinin ise ne kadar fark alacağını ortaya çıkmış olacak. Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), önceki gün ilk 5 aylık enflasyon verisini yüzde 6.18 olarak açıklaması üzerine, emeklilerin Temmuz ayı zam oranlarına ilişkin ipuçları belli olmaya başlamış oldu. Şimdi sıra son adımda. Haziran enflasyon oranının 3 Temmuz 2017 tarihi itibari ile açıklanmasının ardından milyonlarca emekli Temmuz ayında alacakları kesin zam oranlarını öğrenirken hem de zamlı maaşlarını ceplerine koymuş olacak.

1 YORUM
  1. gönül

    farklar yattı ama cekemiyoruz nedden ?

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.