SON DAKİKA

Emekliler için banka promosyonlarında sevindirici son!

>
Emekliler için banka promosyonlarında sevindirici son!
Uzun zamandır Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan etkin bir şekilde yürütülen banka promosyonlarında sona gelindi.

Tüm emeklilerin heyecanla beklediği banka promosyon çalışmalarında sona gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ocak ayından bu yana bir çok emekli için mücadele vermeye devam ediyor. Uzun zamandır emeklilerin hakkı olan promosyon için düğmeye basan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, konu ile ilgili olarak görüşmelerini tamamladı.

Bankaların emeklilere promosyon verebilmesi için elinden geleni yapmaya çalışan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ilk olarak özel bankalarla anlaşmalar sağlamıştı. Bankalarda herhangi bir bütçe açığı vermeden emeklilere yönelik promosyon durumunun arttırılmasını isteyen bir çok yetkili isim, bu konuda uzun süren araştırmalarla rahat bir nefes aldı.

Uzun süren araştırmaların ardından harekete geçen yetkililer kısa bir süre içinde tüm çalışamalarda sona geldiler. İlk olarak banka promosyonlarını 600 liradan 900 liraya çıkaran yetkililer, artık emeklilerin daha rahat bir nefes almasını istiyor.

PROTOKOLLERLE ANLAŞMA SAĞLANACAK

Yapılacak olan protokollerle birlikte anlaşmaların sağlanacağını ifade eden yetkililer, bu durumun ardından emeklilerin sadece 3 yıllık sözleşme karşılığında promosyon alabileceğini ifade ettiler. 3 yıllık yapılan anlaşmanın ardından emekliler kendilerine ait olan 900 lirayı alabilecekler. Tabi emekliler, şimdilik özel bankalardan bu anlaşmaları sağlayabilecek. Bu durumun yanı sıra kamu bankalarından amlaşmalar henüz yapılamayacak.

Taşeron işçiler kadroya ne zaman geçirilecek? Taşeron işçi ne kadar maaş alacak?

 

İstanbul'da büyük terör operasyonu!

 

Kilis'e roketli hain saldırı! 1'i polis 2 yaralı

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.