SON DAKİKA

"Elektriklerimiz kesik, ekmek alacak paramız yok"

>
Kars' ta yaşayan bir alenin dramı herksi derinden üzdü. 6 nüfusa sahip Uysal ailesi zor şartlarda yaşamaya çalışıyor.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Kars' ta evinin geçimini sağlamak için çobanlık yapan Celalettin Uysal'ın rahatsızlığının ardından hayatı çok zorlaştı. 3 ay önce hastalanan ve yatalak bir yaşam sürmek zorunda kalan Celalettin Uysal 4 çocuğu ve eşiyle hayatta kalma savaşı veriyor. 

41 yaşındaki Celalettin Uysal komşularının yardımı ile yaşamaya çalışıyor. Komşularının şarj ettiği elektrikli fener ile aydınlanan aile yetkililerden yardım bekliyor. Derslerinde çok başarılı olan çocukların bu duruma çok üzüldüğünü söyleyen anne Urfagül Uysal yaşadıklarının çok zor olduğunu belirtti.

Borçlarından dolayı 8 aydır elektriklerinin kesik olduğunu söyleyen Urfagül Uysal komşularının yardımı ile yaşadıklarını, çoban için tahsis edilen tek göz odası olan evde yaşamak için mücadele ettiklerini ve çocukları için iyi bir gelecek istediğini söyledi.

Uysal ailesinin çocuklarından biri olan Alev Uysal; ders çalışamıyoruz, televizyon izleyemiyoruz. Bu durum beni ve kadeşlerimi çok üzüyor. Babamın hastalığı bizleri çok üzüyor ve iyileşmesini istiyoruz dedi. Okuyup öğretmen olmak isteyen Alev yetkililerin babasına ve kendilerine yardım etmelerini istedi.

 Elektriklerimiz kesik, ekmek alacak paramız yok 
 Resim - 2
 Elektriklerimiz kesik, ekmek alacak paramız yok 
 Resim - 0
 Elektriklerimiz kesik, ekmek alacak paramız yok 
 Resim - 0
 Elektriklerimiz kesik, ekmek alacak paramız yok 
 Resim - 1
 Elektriklerimiz kesik, ekmek alacak paramız yok 
 Resim - 4

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.