SON DAKİKA

Ekşi Sözlük'te büyük deprem! Tüm yazarlar entry'lerini siliyor!

>
Ekşi Sözlük'te büyük deprem! Tüm yazarlar entry'lerini siliyor!
Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan ve bir çok kullanıcı ile hizmet veren Ekşi Sözlük'de büyük bir deprem yaşanıyor.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Uzun zamandır bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen ve çok uzun zamandır hizmet veren Ekşi Sözlük, şu sıralar büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya. Kısa süre önce başlatılan yenilenme süreci ile birlikte Ekşi Sözlük'te yöneticilerin tutum ve davranışlarından memnun olmayan bir çok sözlük yazarı yeni bir karar aldı.

İlk olarak sözlük yazarlarının entry'lerinin farklı bir sitede kullanılması, ardından da bu entry'lerin değiştilmesi ile birlikte büyük bir şok yaşayan yazarlar, bu durumu farklı bir başlık altında tartışmaya başladı. '28 Şubat Ekşi Direnişi' başlığı altında tepkilerini dile getiren sözlük yazarları, zaman zaman kendi içlerinde de şiddetli tartışmalar yaşadı. Uzun zamandır sözlükte yazar olan bir kaç kişi, bir araya gelerek farklı bir protestoya imza attı ve entry'lerini silmeye başladı.

Herhangi bir konuda yazdıklarını silen ve uzun yıllar boyunca bazı konular hakkında insanların fikir edinmelerini sağlayarak, başlık açan yazarların tek tek entry'lerini silmesi, sitenin aktifliğini de düşürdü. Sözlük sahiplerinin son dönemlerde davranışlarından memnun olmayan yazarlar, çareyi bu şekilde bulduklarını, tepki görmek değil tepki göstermek istediklerini kaydetti.

YENİ UYGULAMA İLE TÜM ENTRY'LERE ELVEDA!

Daha önce Ekşi Sözlüğü'nde temasında yer alan bir özellik sayesinde yazarlar tüm entrylerini silebiliyordu. Yapılan eylemlerin ardından Ekşi Sözlük'ten bu butonu da kaldıran sözlük yönetimi yazarları daha da çıldırttı. Yoğunluğu bahane ederek dakikada 2 entry silinmesine izin veren sözlük yönetimi, tepkilerin çığ gibi büyümesi karşısında sessizliğini koruyor.

Ekşi Sözlük yazarlarına sormadan tema değiştiren, sözlük yazarlarının entrylerini değiştirerek farklı yerlerda izinsiz bir şekilde yayınlayan sözlük yönetimine tepkilerin daha da artması, Ekşi Sözlük'ün bitmesine neden olacak. Tepkilerini entry silerek gösteren yazarlar şimdiye kadar 690 bin adet entry silebildi.

Google Chrome'a bir uzantı olarak eklenen eklenti sayesinde, bir çok entry'i aynı anda silebilen Ekşi Sözlük yazarları, bu konuda geri adım atmayacaklarını ifade etti. Hem uğradıkları sansürler hem de sitenin temasının kendilerine sorulmadan değiştirilmesi, yazarları oldukça sinirlendirdi. Tüm bu durumlarla birlikte de site sahipleri büyük bir şok yaşadı.

Ekşi Sözlük'te başlayan bu depremin ardından yazarların teker teker sözlükten ayrılacağı iddia ediliyor. Konu ile alakalı henüz yazarlardan net cevaplar gelmese de Ekşi Sözlük'ün kurucuları da sessizliklerini korumaya devam ediyor.

Emeklilere müjdeli haber! 600 lira promosyon yüzleri güldürecek!

 

İstanbul'a kar ne zaman tekrar yağacak? MGM Mart 2016 hava raporu

 

Kar alarmı bu iller için yeniden verildi! MGM 2016 Mart hava durumu

Bu gruplara nesil denir ve sözlük içindeki hiyerarşik yapılanmada etkileyici faktör olmamalarına ...
Ekşi Sözlük te isyan! 300 den fazla yazar, 230 binden fazla entry
Bizler ki Batının en çok ilmini almaya sevdalı akademisyenlerizdir. Az önce, üye olduğum uluslararası akademik gruba bir duyuru geldi.
Birçok marka ve platformun ardından 2015 özetini paylaşanlar arasında Ekşi Sözlük de katıldı. Her sene olduğu gibi bu sene de çeşitli istatistikler ...
Twitter da Ekşi Sözlük kapatılsın kampanyası
Örneğin hayata veda eden sözlük yazarlarının sildiği entryler diriltilemiyor, kendisine mesaj atılamıyor, taslak entryler canlandırılamıyor.

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.