SON DAKİKA

Efes Antik Kenti 'Asıl Liste'ye Girecek!

>
Efes Antik Kenti 'Asıl Liste'ye Girecek!
UNESCO tarafından geçici dünya mirasları listesinde yer alan Efes Antik Kenti çevresinde gerekli düzenlemelerin yapıldığı ve artık asıl listeye gireceği söyleniyor.

Anadolu'nun en büyük antik kentleri arasında yer alan ve hem doğasıyla hem de tarihiyle büyüleyen Efes Antik Kenti için çok müjdeli haber geldi.

Selçul Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı'nın yaptığı açıklamada, 1994 yılında UNESCO'nun dikkatinş çeken Efes Antik Kenti ilk olarak geçici dünya mirasları listesinde yer almıştı. Yaklaşık 21 yıldır Efes Antik Kenti için büyük bir şekilde mücadele eden Selçuk halkı, mücadelelerinin sonucuna nihayet ulaştı. UNESCO tarafından gönderilen ICOMOS raporunda Efes Antik Kenti için olumlu bilgilerin yer alması Başkan Zeynel Bakıcı ve Selçuk halkını oldukça mutlu etti. Tüm bu süreç boyunca kendini yalnız bırakmayan yönetim başkanı ve sekretaryası, danışma kuruluna, eşgüdüm ve denetleme kurumuna teşekkür eden Zeynel Bakıcı, eski yönetimlerinde katkılarının çok büyük olduğunu belirtti. Ayrıca daha önceki belediye başkanına ve bugünkü yönetime şükranlarını sunan Başkan Zeynel Bakıcı, Selçuk halkından da destekleri ve yardımları için binlerce kez teşekkür etti.

Efes Müzesi Müdürü Cengiz Topal'da Efes Antik Kenti'nin bugünlere gelmesi için çok uğraştıklarını ve olumlu durumların yaklaşık 6 ay önceden alınmaya başladığını söyledi.

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.