SON DAKİKA

EBA 2. Dönem Kurs Başvuruları Başladı!

>
EBA 2. Dönem Kurs Başvuruları Başladı!
Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) olarak bilinen ve öğrencilerin destekleme eğitimi almasına olanak sağlayan EBA kurs başvurularının öğretmenler için olan başvuruları alınmaya başlandı. 12 Şubat tarihine kadar devam edecek olan kurs başvurularının merak edilen detayları.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapsamında yürütülen 2017 yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na (DYK) öğretmen başvuruları bugün itibariyle alınmaya başlandı. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) E-Kurs üzerinden başvurusunu iletmek isteyen öğretmenler konuya ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirler.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın (DYK) 2. Dönemi için görev almak isteyen öğretmenler başvurularını 12 Şubat 2017 tarihine kadar E-Kurs üzerinden yapabilecekler. MEB kapsamında düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2. dönem öğretmen başvurularıyla ilgili tüm detaylara, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) E Kurs sistemi üzerinden de giriş yapılarak ulaşılabilecek.

Başvuruda bulunmak isteyenler için derlediğimiz yazımızda, Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkındaki genel bilgileri ve E Kurs başvuru işlemlerini anlatıyor olacağız. Öncelikle kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülü üzerinden görev almak istedikleri kurs merkezi tercih ederek başvurularıno iletebilecekler. Öte yandan kadrolu öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden atama branşları dahilindeki diğer derslere de kurs başvurusunda bulunabilecek.


Görev almak isteyen öğretmenlerin, ilçe içinde görev alabilmek için üç adet kurs merkezi tercih etme hakkı bulunuyor. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenlerin “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum" kutucuğunu işaretlemeleri sonucu öğretmen ihtiyacı olan herhangi bir merkezde görev almaları mümkün olabilecek. Aynı şekilde ücretli öğretmen olarak çalışanlarda e-kurs modülü üzerinden sisteme giriş yaparak başvurularını ilettikten sonra ilgili evraklarını ile il/ilçe komisyonlarına iletmelerini ile görev alabilecekler.

Haberin Etiketleri :
EBA E-Kurs Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? E-Kurs Dersleri Başlama Tarihleri EĞİTİM

EBA E-Kurs Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? E-Kurs Dersleri Başlama Tarihleri

Öğrencilerin desteklenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen EBA E-Kurs başvurularıyla ilgili öğretmen başvurularının bitmesine çok az bir süre kaldı. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan içeriklerinde yer aldığı E-Kurs sistemiyle ilgili 2. dönem öğrenci başvuruları ne zaman başlayacak? Elektronik ortamda kurs almak isteyen öğrencileri ilgilendiren haberin detayları...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.