SON DAKİKA

Diyarbakır'dan kahreden haber! Tabur komutanlığına bombalı saldırı!

>
Diyarbakır'dan kahreden haber! Tabur komutanlığına bombalı saldırı!
Dün sabah saatlerinde ilk olarak Gaziantep'te meydana gelen bombalı saldırıların ardından, akşam Diyarbakır Dicle'de meydana gelen bombalı saldırı herkesi derinden sarstı.

Uzun zamandır büyük sorunlarla karşı karşıya kalmaya devam eden Türkiye, terör ile mücadele etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde bombalı saldırıların hedefi olan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde iki polisimiz şehit düşmüştü. Henüz bu olay çok tazeyken yine bir acı haber daha geldi. Diyarbakır Dicle karakoluna düzenlenen bombalı saldırıda bir askerimiz şehit düştü.

Hain pusu dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Saat 22.00 sularında gerçekleşen olayda, Dicle Tabur Komutanlığı önüne gelen bomba yüklü araç infilak ettirildi. İnfilak ettirilen aracın ardından daha sonra tabur komutanlığına ateş açıldı. Açılan ateşe karşılık veren askerler, uzun süren çatışmaların ardından takviye ekiplerle daha da güçlendi. Bu sırada konuya ilişkin çalışmalar yürüten bir çok bölgeden de takviye ekip çağrıldı.

TAKVİYE EKİBE HAİN SALDIRI

Dicle'de yaşanan olayın ardından Diyarbakır Hani'den gelen ekiplere de saldırı düzenlendiği ifade edildi. Yola pusu kuran teröristler polislerle çatıştı. Zırhlı araçlara yapılan saldırıda bir kadın hakimin ve 3 polisin de yaralandığı kaydedildi. Gecenin karanlığından faydalanıp kaçan teröristler için Hani'de arama çalışmaları başladı.

Dicle'de yaşanan menfur saldırının ardından bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk edildi. Bu süreç içerisinde ise yeni operasyonlar düzenlemeye hazırlanan TSK, bu saldırının ardından teröristlerin yeni hedefleri için harekete geçti.

Yaralanan askerler için de çalışmalara başlayan TSK, bölgeye kısa süre içinde bir çok helikopter gönderdi. Gönderilen helikopeter ile birlikte 26 yaralı asker de Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

PKK'nın sözde Van bölge sorumlusu etkisiz halde getirildi!

 

IŞİD'e ağır darbe! Örgütün en önemli ismi öldürüldü!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.