SON DAKİKA

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye PKK Tutuklaması!

>
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye PKK Tutuklaması!
Ahmet Hakan'ın sunumuyla gerçekleşen 'Tarafsız Bölge' programında PKK'nın bir terör örgütü olmadığını savunan Tahir Elçi gözaltına alındı.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Tarafsız Bölge isimli programa katılan ve ardından da terör örgütü PKK'nın bir terör örgütü olmadığını savunan Tahir Elçi, dün akşam gözaltına alındı.

Yapılan açıklamaların demokrasi gereği yapıldığını açıklayan Tahir Elçi, bu durumun demokrasiye vurulmuş en ağır darbe olduğunu söyledi. Herkesin görüş bildirme yetkisinin olduğunu belirten Tahir Elçi, bu durumla birlikte kendisinin tutuklanmasına anlam veremediğini, hukunun üstünlüğüne bu durumun aykırı olduğunu bildirdi.

Şota Arveladze Trabzonspor'dan İstifa Mı Edecek? Şok Açıklama!

 

Mina'da Yaşanan Faciada Flaş Gelişme!

Gözaltına alınan ve ardından da uçakla İstanbul'a getirilen Tahir Elçi'nin sorgulanması Bakırköy Adliyesi'nde yapılacak. Tahir Elçi'nin tutuklanmasına ise Diyarbakır Baro Avukatları büyük tepki gösterdi. Tahir Elçi'yi alkışlayan, polisi de yuhalayan avukatlar, hukukun üstünlüğünü büyük ölçüde ezen hükümetin Tahir Elçi'yi tutuklandığını, fakat adaletin er geç tecelli edeceğini bildirdiler.

Yapılan açıklamalarda her hangi bir usülsüzlük olmadığını belirten avukatlar, kişinin ifade özgürlüğünü büyük oranda etkilediklerini belirttiler. Yaşananlardan dolayı büyük bir sıkıntıya giren Diyarbakır Barosu avukatları, bugün İstanbul'a hareket ederek Tahir Elçi'ye destek vereceklerini onu yalnız bırakmacaklarını ifade etti.

Baro Başkanı Elçi: Yargı Bir Fikir Tartışmasında Ultra Milliyetçi Bir Siyasi Partiden Yana Saf.
... programında PKK terör örgütü değildir diyen ve bu nedenle hakkında yakalama kararı çıkarılan Tahir Elçi, gözaltına alındı. Diyarbakır Baro Başkanı ...
Baro Başkanı Elçi: Yargı Bir Fikir Tartışmasında Ultra Milliyetçi Bir Siyasi Partiden Yana Saf Tutmuştur
Baro Başkanı Elçi hakkında yakalama kararı
Tahir Elçi den yakalama kararı sonrası ilk açıklama! Diyarbakır Baro Başkanı ...
Baro Başkanı Elçi: Yargı bir fikir tartışmasında ultra milliyetçi bir siyasi partiden yana saf tutmuştur
Sedat Peker, Diyarbakır barosu. Diyarbakır Bürosu Başkanı Tahir Elçi ...

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.