SON DAKİKA

Dikkat! PYBS ve Açıköğretim sınav tarihleri değişti!

>
Dikkat! PYBS ve Açıköğretim sınav tarihleri değişti!
Bir çok öğrenci tarafından büyük merakla beklenen PYBS ve Açıköğretim sınav tarihlerinin değiştirilmesine karar verildi.

Uzun zamandır öğrenciler tarafından beklenen ve yılda sadece bir kez yapılan parasız yatılılık ve bursluluk sınavının tarihinin değiştirilmesine karar verildi. Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan sınav ile birlikte bir çok öğrenci, çok rahat bir şekilde devlet bursu alabiliyor. Daha rahat eğitim görebilmek için devlet okulunda da kalabilen öğrenciler, hiç bir ücret ödemeden daha rahat bir şekilde herşeyi elde edebiliyor.

Bir çok öğrencinin geleceğini etkileyen bu durum sayesinde de imkanı olmayan öğrenciler hem paralarını rahat bir şekilde alabiliyor hem de devlet tarafından rahat bir eğitim görerek, tüm sıkıntılarından kurtulmaya devam ediyor. Her yıl sadece bir kez yapılan PYBS sınavlarının bu yıl 28 Mayıs'ta yapılmasına karar veren MEB, tekrar alınan son dakika kararı ile birlikte bu sınavın 21 Mayıs'ta yapılmasına karar verdi.

AÇIKÖĞRETİM SINAV TARİHLERİ DE DEĞİŞTİ

Bu yıl alınan kararlarla birlikte sadece PYBS tarihleri değişmedi. Aynı zamanda bu yıl içinde yapılan açıköğretim lisesi, mesleki açıköğretim lisesi,açıköğretim ortaokulu sınavlarına, hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma uygulamaları nedeniyle birinci ve ikinci dönem sınavlarına giremeyen bir çok öğrencinin olduğunu tespit eden MEB, bu sınavlara öğrencilerin girebilmesi için çalışmalara başladı.

Yapılan çalışmalarla birlikte 25-26 Haziran 2016 olarak duyurulan bu okul öğrencilerinin üçüncü dönem sınavları 11-12 Haziran 2016'da, açıköğretim okullarının birinci ve ikinci dönem sınavlarına giremeyen öğrenciler için de 23-24 Temmuz'da ek sınav yapılması kararlaştırıldı.

Okmeydanı'nda bomba alarmı ortalığı karıştırdı!

 

Son Dakika! Askeri aracın geçişi sırasında patlama yaşandı: 3 asker şehit!

 

Altın fiyatları yükseliyor mu? Altın fiyatlarında son durum 22 Nisan 2016 

 

İş arayanlara müjdeli haber! Artık kriterler ortadan kalkıyor!

 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.