SON DAKİKA

Derik'ten acı haber! 1 asker şehit düştü!

>
Derik'ten acı haber! 1 asker şehit düştü!
Mardin'in Derik ilçesinden bugün acı bir haber geldi. Gelen habere göre bir asker hayatını kaybetti.

Terör operasyonlarının hızla devam ettiği Mardin'den bugün acı haber geldi. Hain pusu kurarak çatışmaları farklı yönlere çekmeye çalışan teröristler, Derik'te yine jandarmaları hedef aldı. Bugün gece saat 01.00 sularında Derik Jandarma Karakolu önüne bırakılan şüpheli bir araç, uzman çavuşun dikkatini çekti. Söz konusu aracı kontrol etmeye giden uzman çavuş arabaya yakalaşırken bomba patlatıldı.

Uzaktan kumanda ile infilak ettiren bombanın ardından uzman çavuş Numan Öksüz hayatını kaybetti. Bu durumun ardından bölgedeki askerler de olay yerine intikal etti. Yapılan araştırmalar sabaha kadar sürerken, bomba yüklü araçta toplamda 2,5 ton patlayıcının kullanıldığı ifade edildi. Bu durum nedeniyle de harekete geçen birlikte ilçede operasyonlara başladı.

ŞEHİDİN PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Facebook üzerinden şehitlerin olmasına tepki gösteren ve halkın da bu konuda hiç bir tepki vermemesine kızan Numan Öksüz, 'Sessiz olun, jandarmalar şehit oluyor' diye mesaj yazdı. 

Yapılan saldırının ardından şehit düşan Numan Öksüz'ün Kahramanmaraşlı olduğu bildirildi. Numan Öksüz ile birlikte biri ağır, 9 asker ve iki sivil de yaralandı. Patlamanın şiddetiyle bazı evlerin camları yerle bir oldu. Kızıltepe ilçesine 30 km uzaklıkta olan Derik'te meydana gelen patlama, bu ilçeden de duyuldu.

Sabah güneş doğunca facianın da izleri gün yüzüne çıktı. Karakol kullanılmaz hale gelirken, bölgede geniş çaplı operasyonların başlatıldığı ifade edildi.

Hakkari'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

 

Kilis'in merkezine yine 2 adet roket düştü!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.