SON DAKİKA

Değer Deniz Cinayeti Sonuçlandı!

>
Değer Deniz Cinayeti Sonuçlandı!
Müzisyen Değer Deniz cinayetinde suçlu olarak yargılanan, C.M isimli sahsa 'kasten öldürme, cinsel saldırı, nitelikli yağma' suçlarından 45 yıl hapis cezası verildi.

Müzisyen değer denizin cinayete kurban gitmesinin arkasından yargılanan sanığa mahkeme 45 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme bu kararda ise sanığın mahkemede tavırları ve sorulara kaçamak cevabı yanıltıcı f-davranışları ve bu suçu işlemiş olması göz önünde bulunduruldu. Mahkemenin yapılacağı solona Değer Deniz'in annesi Ayşe Sevinç Sözer, kardeşleri Orhan ve Amaç Deniz ile avukatları katıldı.

 

TOPLUMA VERECEGİ TEHLİKE GÖZÖNÜNE ALINDI


Değer Denizin avukatı hülya gülbahar sanığın yargılanırken topluma verebileceği zararlar ve aynı binada hırsızlık yapması ve madde bağımlılığının da göz önünde bulundurularak en üst düzeyde ceza alınması talebinde bulundu. Sanığın avukatı ise yaptığı açıklamada olayın başta kendilerine farklı yansıtıldığı fakat daha sonra kesinleşen deliller neticesinde ise kendilerinin konu ile alakalı bir savunma geliştiremeyeceklerini belirtti. 

Değer Deniz Cinayeti Sonuçlandı!

‘HİÇBİR ŞEY SÖYLEMİYORUM’


Son sözü sorulan sanık ise olay hakkında ‘hiçbir şey söylemek istemiyorum. Diyebileceğim bir şey yok’ dedi. Daha sonra mahkeme kasten adam öldürme suçundan Can Meşeye ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi. Daha sonra olayın işlendiğinde sanığın yaşının küçük olmasından dolayı cezayı mahkeme 24 yıla indirdi. Cinsel saldırı suçundan 18 yıl ceza alan sanık yaşından dolayı 12 yıl hapis cezası aldı. Diğer yandan nitelikli yağma suçundan ise 13 yıl hüküm alan sanığın bu cezası ise 9 yıla indirildi ve toplamda 45 yıl ceza aldı.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.