SON DAKİKA

Davutoğlu Tartışmalara Son Noktayı Koydu

>
Davutoğlu Tartışmalara Son Noktayı Koydu
Başbakan Ahmet Davutoğlu, mecliste başlayan laiklik tartışması ile konuşarak bu söylentiler son noktayı koydu. Türkiye cumhuriyetinin demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliği artık tartışma konusu olamaz.

Başbakan Ahmet Davutoğlu TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik tartışmasına son noktayı koydu yaptığı açıklamada Türkiye’nin demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini bugün kimse tartışma konusu yapamaz diyen Davutoğlu, otoriter bir laiklik anlayışına değil özgürlükçü bir laiklik anlayışına yeni anayasada yer vereceklerini belirtti.

Davutoğlu Tartışmalara Son Noktayı Koydu

‘ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDIK’

Türkiye’nin ilk sivil anayasası olma özelliğini taşıyacak yeni anayasanın çalışmalarına hız verildiğini belirten başbakan, akademisyenlerle ve kanat önderleri ile yaptığımız fikir bayanlarından sonra yeni anayasa çalışmaları için hızımızı artırdık dedi. Kısa sürede yazımı tamamlandıktan sonra partimizde olgunlaşacak ve milletimizin huzuruna sunulacak diyen başbakan, her konuda başata insanı esas alacaklarını belirtti. Milletimizin özgürlük ve demokrasi ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ülkeyi tek tipçi zihniyetten kurtaracaklarını belirtti.

'LAİKLİK TARTIŞMA KONUSU DEĞİL'

Mecliste başlayan laiklik konuşmalarına açıklık getiren başbakan, sorun laik olma özelliği bugün artık tartışma konusu olamaz. Partimiz bugün laiklik ilkesine anayasa taslağında yer vermiştir. Bu konuda asla AK parti bir arayış içinde değildir bu tartışmaları ise asla doğru bulmuyoruz. Halen mecliste çocuklar üzerinden siyaset yapıldığını belirten başbakan bunları tamamen temizleyeceğiz, kim  AK Parti teşkilatını, Cumhurbaşkanımızı, AK Parti kadrolarını, çocuklarını hedef alacak olursa karşılarında bizleri dimdik görecek açıklamalarında bulundu.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.