SON DAKİKA

DGS 2017 Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

>
DGS 2017 Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?
Önlisans mezunu adayların eğitimlerini dört yıla tamamlamalarına olanak sağlayan Dikey Geçiş Sınavı yapıldı. Örgün öğretim mezunlarının yanı sıra açıköğretim fakültelerinden mezun olanlarında girmek zorunda olduğu sınavın soruları adayların erişimine açılacak mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Tercih tarihleri belli mi?

ÖSYM tarafından yapılan ve eğitimine 4 yıllık bir lisans programında devam etmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı 2017 yılı Dikey Geçiş Sınavı bugün yapıldı. Sınavın ardından adayların en çok merak ettiği konulardan biri sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı oldu. Henüz konuya ilişkin ÖSYM’den bir açıklama gelmezken, adaylar sınav soru ve yanıtlarına ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr”adresi üzerinden ulaşabilecekler. 

İki yıllık bölümlerden dört yıllık bölümlere geçmek isteyen binlerce öğrenci bu sabah gerçekleştirilen DGS sınavında ter döktü. Örgün iki yıllık mezunlarının yanı sıra açıköğretim önlisans mezunlarının da girmek zorunda olduğu bu sınav, 2000 yılından bu yana yapılmaya devam ediyor. 60 sayısal 60 sözel olmak üzere 120 sorunun sorulduğu adaylara sınav için 140 dakika verildi. Sınav heyecanını atlatan öğrencilerin merak ettiği diğer bir konu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Geçtiğimiz yıl yapılan DGS’nin soru ve cevaplarının sadece yüzde 10’u kamuoyu ile paylaşılırken, soruların tamamını ise sadece sınava giren adaylar ÖSYM’nin aday işlemlerinden ulaşabilmişti. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen önceki yıllara bakıldığında soruların bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Öte yandan DGS’nin resmi sonuçlarının ise 15 gün içinde açıklanması öngörülüyor. Sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak olan tercih döneminde adaylara 30 adet tercih hakkı veriliyor olacak.

Haberin Etiketleri :
LYS 2017 Soru ve Cevapları Yayınlandı! Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? EĞİTİM

LYS 2017 Soru ve Cevapları Yayınlandı! Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Üniversitelerde istedikleri bölümlere yerleşebilmek için yüzbinlerce öğrencinin katılım sağladığı LYS sınavları tamamlandı. Sınav soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından Matematik sınavının bu yıl belirleyici olacağı ve diğer oturumların ona nazaran kolay olduğu yorumları yapıldı. Peki şimdi adayların merakla beklediği sonuçlar ne zaman açıklanıyor?

2017 Lisans Yerleştirme Sınavlarına Başvurular Ne Zaman Başlıyor? EĞİTİM

2017 Lisans Yerleştirme Sınavlarına Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü Yüksek Öğrenime Geçiş sınavı bugün tamamlandı. Şimdi öğrencilerin merak ettiği soru sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öte yandan YGS sınavından en az 180 alan adaylar Lisans Yerleştirme sınavlarına başvuruda bulunabilecek. LYS için başvurular ne zaman alınmaya başlanacak? Bu yıl pek çok değişikliğinde gözlendiği sınavların detayları...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.