SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 Füze Anlaşması Açıklaması

>
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 Füze Anlaşması Açıklaması
Körfez turu dönüşünde partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ABD'ye yanıt gecikmedi. ABD tarafından endişe verici olarak görülen durumla ilgili Rusya ile görüşmelerin tamamlandığı belirtildi. İşte o toplantıdan önemli gelişmeler...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. ABD’nin olumsuz baktığı S-400 füzelerine ilişkin imzaların atıldığını belirten Erdoğan, gereken yanıtı verdi. Körfez turuna ilişkin de önemli değerlendirmelerin yapıldığı toplantıdan öne çıkanlar…

Müslümanların artık kavgaya değil dayanışmaya, birbirine daha çok kenetlenmeye ihtiyacı olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sorunların çözümü için birlik olması çağrısı geldi. Öte yandan kardeşler arasında gereksiz bir gerilime neden olan kriz diye adlandırılan sorunun ise yakın zamanda çözüleceğinin sinyallerini verdi. Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar'ı kapsayan Körfez turuyla ilgili üç kardeş ülkeye gerçekleştirdiği ziyaretlerinin son derece verimli ve başarılı geçtiğini belirten Erdoğan, birçok konuyu ele alma fırsatının olduğunu ifade etti.

Suriye, Yemen, Irak, Libya, Filistin'de devam eden sorun ve çatışmaların ele alındığı Körfez gezisinde, özellikle Katar krizinin aşılması için nelerin yapabileceği ve Türkiye olarak çözüm sürecine ne gibi katkılarda bulunabileceğinin konuşulduğu vurgulandı. Son gerçekleştirilen ziyaretle Türkiye’nin, tüm taraflarla konuşabilen, görüşebilen, her biriyle köklü bağları olduğu anlaşılan bir ülke olduğunun öne çıktığını vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Ülkemizin bölge ülkeleri ve halkları nezdinde müstesna bir yeri vardır” ifadelerini kullandı. Özelliklede son yıllarda yapılan temaslarda ve üst düzey ikili ziyaretlerde Türkiye'nin bu nevi şahsına münhasır yerinin daha da güçlü hale geldiği vurgulanmış oldu.

Haberin Etiketleri :
Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi! Gün İçinden

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail hakkında bugün yaptığı açıklamalardan sonra "İran ve Gazze'deki teröristleri destekleyen Türkiye Cumhurbaşkanından akıl alacak değiliz" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken Netanyahu'ya yapılan eleştirilerin arkası kesilmiyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra tansiyonun yükseldiği konuyla ilgili son gelişmeler..

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.