SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cam Filmiyle İlgili Flaş Açıklama

>
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cam Filmiyle İlgili Flaş Açıklama
Cam filmi yasağıyla ilgili kafaları karışık olan vatandaşlar için Cumhurbaşkanından gelen açıklama kafalardaki soru işaretlerini birazda olsa gidermeye yetti. Partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile toplanan Cumhurbaşkanı konuya ilişkin talimatlarını verdiğini paylaştı. Peki bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? İşte detaylar...

Araçlarına cam filmi taktıran vatandaşlar, filmlerini söktürüp söktürmeme konusunda kararsız kalırken Cumhurbaşkanı’nın devreye girmesi ile yasağın tümden kalkacağı yönünde beklenti oluştu. Ancak bazı uzmanlara göre yasağın tamamen kalkmaması sadece bir kısmının serbest olması öngörülüyor. Peki, konuya ilişkin Recep Tayyip Erdoğan hangi açıklamalarda bulundu? Hala cam filmlerini söktürmeyen vatandaşlar ne yapmalı? İşte merak edilen haberin gelişmeleri…

İçişleri Bakanlığının yetkisinde düzenlenmiş olan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 63. maddesinin son fıkrasındaki ilgili metne göre; Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılmasının yasak olduğu açıkça belirtiliyor. Öte yandan son gelen haberlere göre ön camları söktürün, arka camlar için bekleyin söylentileri gerçeği ne kadar yansıtıyor? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cam filmleriyle ilgili “düzeltilmesi için talimat verdim” haberi henüz filmlerini söktürmeyen vatandaşlar umutlandırdı. Ancak İçişleri Bakanlığı’nın “ulusal güvenlik, terör tehdidi” gerekçesiyle savunduğu yasakla ilgili son durumun ne olacağı büyük merak konusu. Cam filmleriyle ilgili bazı fabrika çıkışı araçların arka camlarının koyu renkli olarak üretilmiş olması da bir başka tartışma konusu. Çünkü bu araçların orjinali bu şekilde onayli ve serbest olarak satılıyor. Öte yandan AB ülkelerinde tadilat onayıyla ön üç camın hariç olması koşuluyla arka camlarda koyu film kullanılması mümkün. Eğer bizde geçerli olan cam filmleriyle ilgili olan 63. maddeye “tadilat proje onayıyla” ibaresi gelirse sadece arka camlara film yapılabilecek.

Haberin Etiketleri :
Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi! Gün İçinden

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail hakkında bugün yaptığı açıklamalardan sonra "İran ve Gazze'deki teröristleri destekleyen Türkiye Cumhurbaşkanından akıl alacak değiliz" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken Netanyahu'ya yapılan eleştirilerin arkası kesilmiyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra tansiyonun yükseldiği konuyla ilgili son gelişmeler..

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.