SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da Önemli Temaslarda Bulundu

>
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da Önemli Temaslarda Bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, körfez ülkelerini de kapsayacak olan ziyaretini gerçekleştirmek üzere bugün öğlen saatlerinde bazı yetkililerle birlikte Katar'a gitti. Katar Emiri Al Sani ile baş başa görüşmeler gerçekleştiren Erdoğan'ın heyetler arası önemli temaslarda bulunacağı kaydedildi. Körfez bölgelerindeki krizle ilgili sonuç ne oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika Katar ziyareti. Özel uçağı "TUR" ile saat 12.25'te Katar'ın başkenti Doha'ya giden Cumhurbaşkanının, körfez ülkelerini de kapsayacak olan ziyaretinin son durağı Doha'da bazı temaslarda bulunacağı belirtildi. Havalimanına ayak basmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani karşılarken, Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani’nin aynı araçla Emirlik Divanı'na geçtiği biliniyor. İşte haberin önemli gelişmeleri…

Bugün öğlen saatlerinde Katar’a gittiği bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha'da bazı temaslarda bulunacak. Uluslararası Hamad Havalimanı'nda Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani tarafından karşılanan misafirler arasında, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ile diğer yetkililerinde bulunduğu biliniyor. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi  Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve  Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile  MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da Doha'ya geldiği gittiği gelen bilgiler arasında.

Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani’nin aynı araçla Emirlik Divanı'na geçtiği ve ikilinin burada öncelikle baş başa ve ardından heyetler arası görüşmelerde bulunacağı kaydedildi. Görüşmelerin ardından onuruna verilen öğle yemeğine katılan Erdoğan’ın, daha sonra Katar Emiri Al Sani'nin babası Emir Şeyh Hamad bin Khalifa Al Thani ile Al Wajbah Sarayı'nda gerekli temasları tamamlaması sonrasında Türkiye'ye döneceği belirtildi.

Haberin Etiketleri :
Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi! Gün İçinden

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkındaki Açıklamalarına Tepkiler Gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail hakkında bugün yaptığı açıklamalardan sonra "İran ve Gazze'deki teröristleri destekleyen Türkiye Cumhurbaşkanından akıl alacak değiliz" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken Netanyahu'ya yapılan eleştirilerin arkası kesilmiyor. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra tansiyonun yükseldiği konuyla ilgili son gelişmeler..

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.