SON DAKİKA

Çukurca'da büyük operasyon! 30 kişi yakalandı!

>
Çukurca'da büyük operasyon! 30 kişi yakalandı!
Uzun zamandır terör olaylarının devam ettiği Hakkari'de bugün düzenlenen operasyonlarda tam 30 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde başlayan terör olaylarının ardından TSK harekete geçmiş ve bölgede operasyonlara başlanmıştı. Bu operasyonların ardından ise bir çok bölgede harekete geçen askerler bölgeden çok sayıda teröristi gözaltna almıştı. Bu durumun ardından ise bir çok teröristte etkisiz hale getirilmişti.

Her geçen gün devam eden terör olaylarının Hakkari Yüksekova'dan temizlenmesinin ardından bu sefer de teröristler Çukurca bölgesinde faaliyet göstermeye başladı. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde meydana gelen saldırıların ardından harekete geçen TSK, en kısa zamanda konuya ilişkin girişimde bulunmuştu. Çukurca'da meydana gelen bu saldırıların ardında  bölgeye operasyon düzenlenmeye başladı.

KIRSALDA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Çukurca'da meydana gelen bu saldırıların ardından özellikle kırsal yapıda operasyonların devam ettiği kaydedildi. Konuya ilişkin gelen son haberlere göre Çukurca'nın kırsalındaki 2 mahallede sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ifade edildi. Bu durumun ardından ise sokağa çıkma yasağının kapsamının genişletileceği bildirildi. Aynı zamanda bir çok gözaltının da yapıldığını belirten yetkililer, bu gözaltıların devam edeceğini ifade etti.

KÖYLERDE 30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

PKK'nın kırsalda yapılanmaya devam ettiğini belirten yetkililer, özellikle kırsal köylerde 30 kişinin gözaltına alındığını ifade etti. Köylerdeki aramalar devam ederken PKK'ya ait bir çok dökümanın da elde edildiği ifade edildi.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.