SON DAKİKA

Çipli kimlik kartlarına yıllık kira ödenecek!

>
Çipli kimlik kartlarına yıllık kira ödenecek!
Kırıkkale'de henüz dağıtımına yeni başlanan çipli kimlik kartlarına yıllık belli bir miktar kira ödeneceği öğrenildi.

Geçtiğimiz yıllarda dağıtılan pembe ve mavi nüfus cüzdanları, uzun bir süre kullanılmıştı. Bu cüzdanların ardından ise alınan kararlar doğrultusunda Türkiye'de çipli kimliklere geçilmesine karar verildi. Bu kimlikler sayesinde kimlik dolandırıcılığının yaşanmayacağını ifade eden yetkililer, aynı zamanda bu kimliklerle birlikte, herkesin şahsi bilgilerinin güven altında olacağı kaydedildi.

Bir tık ile tüm işlemlerin halledilebileceğini ifade eden yetkililer, ilk olarak pilot bölge olan Kırıkkale'de çipli kimliklerin dağıtılmasına başlamıştı. Bu durum nedeniyle de harekete geçen bir çok vatandaş, ilk olarak kimliklerini alabilmek için harekete geçti. Çipli kimlikler genel olarak vatandaşları memnun edip beklentilerini karşılasa da yeni bir özellik herkesin canını bir hayli sıktı.

E- İMZA İÇİN YILLIK 90 LİRA

Bir çok kişinin kullandığı e-imzanın artık kimliklere taşındığını kaydeden yetkililer, bu anlamda kişilerin yıllık belli miktarlarda ücret ödeyeceğini bildirdi. Bu ücretlere göre ise bir çok kişi e-imzasını rahat bir şekilde kullanabilecek. Yıllık kira şekilinde ödenecek olan e-imza bedeli 90 lira olacak. Ücreti tam olarak elli olmamakla birlikte, bu sayede işlerini hızlı bir şekilde yapmak isteyenler, rahat bir şekilde işlemlerini gerçekleştirecek.

E-imza'yı isteyenler alabilecek. Bunun karşılığında yıllık olarak kira ödemeyei kabul edenler, e-imzanın sahibi olacak ve tam 1 yıl boyunca rahat bir şekilde imzalarını çeşitli platformlarda kullanabilecekler.

6 il karanlıkta kalacak! Bu tarihlere dikkat!

 

EKPSS için kura müracatları başladı! 

 

Devlet Bahçeli'den şok Oktay Vural açıklaması!

1 YORUM
  1. Emre Sorgu

    Öncelikli olarak fotoğraf çekme tekniklerinin her fotoğrafçı için işe yarar yöntemler olduğunu ancak fotoğrafçılık kursu eğitimi almadan bazı konuların teorikten öteye gitmediğini bilmekte fayda var. Ancak yine de bu püf noktalarını öğrenerek fotoğrafçılığa başlamak isteyenler için öneriler...

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.