SON DAKİKA

Canan Karatay'dan Domates Uyarısı

>
Canan Karatay'dan Domates Uyarısı
Yaz aylarının en çok tüketilenleri arasında yer alan domatesle ilgili bilinmeyenleri Prof. Dr. Canan Karatay anlattı. Özellikle de şeker hastalarına zararı olan domates ve daha birçok mevsimi gelmeden tüketilen besinler hakkında önemli uyarılarda bulunan Karatay uyardı. İlaçlı tarım ürünleri kansere neden oluyor. İşte detaylar...

Sağlıksız besin ve beslenmeye karşı adeta savaş açan Prof. Dr. Canan Karatay’dan yeni bir uyarı daha geldi. Ekmek ve şeker tüketiminin zararlarından her defasında bahseden Karatay, bu kez domatesle ilgili önemli uyarılarda bulundu. Domatesin bir sebze değil meyve olduğuna belirtirken, özellikle de yaz aylarında şeker hastası olanların dikkatli tüketmeleri gerektiğine değindi. İşte Karatay hocadan domatesle ilgili bilinmeyenler…

Yapay olarak her mevsim piyasaya sürülen sebze ve meyvelerinin tehlikelerinden bahseden Prof. Dr. Canan Karatay, her şeyin mevsiminde tüketilmesi gerektiğine değindi. Bahçelerinde domates yetiştirenlerinde göreceği üzere şuan domateslerin hala yeşil olduğunu belirten Karatay, esas domateslerin eylül ayında olgunlaştığını ve doğal domates yemek isteyenlerin o tarihleri beklemesi gerektiğini vurguladı. Özellikle de haziran ve temmuz aylarında çokça tüketilen domatese de dikkat. Vücuttaki ürik asit ve şeker oranının artmasına neden olan Domates tehlikeli olabilir.

İlaçlı tarım ürünleri insanların doğasıyla oynuyor ve hastalıklara davetiye çıkarıyor. Kanserde dahil olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkaran tarım zehirlerini bütün hastalıkların sebebi olan gören Karatay, sebze ve meyvelerin mevsiminde tüketilmesinin daha sağlıklı olacağını belirtiyor. Sağlıklarına dikkat edenlerin kendisi gibi yapmalarını ve Eylül ayında doğal domates bularak kendi domateslerini kış için hazırlamalarını önerdi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.