SON DAKİKA

CHP'li Elif Türkmen Fatura Eleştiriyle İlgili Sessizliğini Bozdu!

>
CHP'li Elif Türkmen Fatura Eleştiriyle İlgili Sessizliğini Bozdu!
Hakkında vatandaşın parasını sokağa attığı iddialarında bulunulan Elif Türkmen, yaptığının yanlış bir şey olmadığını ve yaptıklarının da arkasında olduğunu belirtti. CHP tarafından istifası istenen Türkmen'in bu konudaki düşünceleri neler? İşte ayrıntıları.

Başkanlık Divanı üyelerinden CHP’li katip üye Elif Doğan Türkmen’in 1.2 milyon liralık haberleşme faturası, tartışma konusu olmaya devam ediyor. Başkanlık Divanı’ndan istifasını isteyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yanıtı gecikmeyen Türkmen, hakkında yapılan eleştirilerle ilgili sessizliğini bozdu. Linç edildiğini dile getiren Türkmen’in önemli açıklamaları.

Geçtiğimiz akşam yayınlanan bir haber programında soruları yanıtlayan Elif Türkmen; vatandaşın parasını sokağa attığı iddialarına reddeder şekilde cevaplar verdi. 1 milyonun üzerinde seçmene mektup gönderdiğini belirten katip üye gönderilere ait ayrıntıların ortada olduğunu ifade etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını istediği konuyla ilgili de şimdilik istifayı gerektirecek bir durum olmadığı yönünde açıklamalarda bulundu. Ancak partisinin kararına uyacağını belirten Türkmen, Genel Başkanlarıyla görüştükten sonra son karar ne verilirse ona göre hareket edeceğine de değindi.


İstifa edeceği gündeme getirilen Türkmen ile ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’da bir gazeteye verdiği röportajında “Elif Hanım ile Sayın Genel Başkan birkaç gün önce görüşmüş, istifa etmesi gerektiğini söylemişti. Elif Hanım sanırım birkaç gün değerlendirmek istedi” şeklinde ifadelerde bulundu.

Sessizliğini bozan Türkmen ise bedeli 1 milyonu aşan iletişim faturasıyla ilgili sms kullanmayı dahi bilmeyen insanlar olduğunu, terör hakkında insanları bilinçlendirmek için mektup göndermeyi tercih ettiğini belirtti. Yaptığının yanlış bir şey olmadığını savunan Türkmen, yaptıklarının sonuna kadar arkasında olduğunu dile getirdi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.