SON DAKİKA

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşünden Gelişmeler

>
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşünden Gelişmeler
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün Ankara’dan İstanbul’a başlattığı "Adalet Yürüyüşü'nün" ilk etabı geniş güvenlik önlemlikleri altında tamamlandı. CHP, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ile başlayan yürüyüş esnasında ne gibi gelişmeler yaşandı? İşte o yürüyüşten öne çıkan notlar...

“MİT TIR'larının görüntülerinin yayınlanması" davasında “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan CHP, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu 25 yıl  süreyle hapse mahkum edilip tutuklanmıştı. Yaşanan olay sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ kararı aldığını duyurdu. Başlatılan yürüyüşe parti yöneticilerinin yanı sıra Kılıçdaroğlu ‘nun eşi Selvi  Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve nişanlısı Mine Alşan’da katılım sağladı. Gelişmelerin detayları…

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara Güvenpark'tan İstanbul’a başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’nün ilk molasını 4 saat sonra verildi. Yürüyüş sırasında hbaercilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Yürüyüşüm gayet güzel gidiyor. Yürüyeceğim. Haklı olduğumuz için dünyaya, Türkiye'ye, bütün insanlara mesaj vermek istiyoruz. Adalet istiyoruz" şeklinde ifadelerde bulundu.

Zaman zaman yolda provokatif eylemlerin olduğuna, o tahriklere kapılmadıklarını ve kapılmayacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, haklı olduklarını ve adalet için yürüdüklerini belirtti. İlk günkü yürüyüşün tamamlanmasının ardından "Endişeli değiliz. Umarım hedefe ulaşırız. Az önce bir gazeteci arkadaşımızın serbest bırakıldığına ilişkin olarak haberin gelmesi bizleri mutlu etti” sözleriyle kararlı olduklarının altını çizdi. Adalet Yürüyüşü’nün bugünkü etabını tamamlayan Kılıçdaroğlu varış noktasında yaptığı açıklamalarında ise yürüyüşleri esnasında aldıkları tahliye haberiyle mutlu olduklarını İstanbul’a varana kadar tüm gazeteci arkadaşlarının tahliye edilmesini de umut ettiklerini belirtti.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.