SON DAKİKA

Büyük FETÖ operasyonu! 15 ilde eş zamanlı baskın!

>
Büyük FETÖ operasyonu! 15 ilde eş zamanlı baskın!
FETÖ ile mücadelede yeni bir döneme giren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tespit edilen adreslere ve iş adamlarına baskın düzenlemeye devam ediyor.

Mersin merkezli yürütülen operasyonlarla birlikte eş zamanlı olarak toplam 15 ilde farklı adreslere baskın düzenlendi. Uzun zamandır Paralel Yapı'nın ortaya çıkardığı sorunlar nedeniyle büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalan Türkiye, bu konuda emin adımlarla ilerlemek istiyor.

Paralel Yapı'nın birbirinden yeni durumlarının ortaya çıkması da savcılık makamlarını harekete geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Mersin'de düzenlenen adrese baskın durumlarının ardından yeniden farklı merkezlere baskın düzenlendi. Düzenlenen yeni baskınlarla birlikte bir çok kişinin de gözaltına alındığı kaydedildi. Paralel Yapı çerçevesinde Mersin merkezli düzenlenen operasyonlarda dün bir çok kişi yine gözaltına alındı.

Paralel Yapı'ya genel olarak destek veren ve bunun yanı sıra parasal kaynak sağlayanların gözaltına alındığı operasyonlarda çok sayıda kişi tutuklandı. Çıkarılan nöbetçi mahkeme kapsamında 52 kişiden 10 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer kişiler ise tutuklandı. 

24 Mayıs'tan itibaren hayata geçirilen bu durumun ardından ise Mersin Başsavcılığı konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Savcılığın yaptığı açıklamalara göre ise çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bu operasyonlarda aynı zamanda eski emniyet müdürü ve müdür yardımcısının da bulunduğu bildirildi. Araştırmaların devam ettiğini kaydeden savcılık, Paralel Yapı'nın bağlantılı olduğu isimlerin teker teker bulunabilmesi için çalışmaların da başlatıldığını ifade etti.

Hakkari'den yürek yakan haber: 1 asker şehit!

 

Yüksekova'da hasar tespit çalışmaları başladı!

 

Soykırım meselesi Almanya - Türkiye ilişkilerini alt üst etti!

 

Hamile bayanlar oruç tutabilir mi? Hamilelerin oruç tutabilmesi için yapılması gerekenler

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.