SON DAKİKA

Bursa'daki saldırı ile ilgili flaş gelişme! 15 kişi gözaltına alındı!

>
Bursa'daki saldırı ile ilgili flaş gelişme! 15 kişi gözaltına alındı!
İstanbul ve Ankara'da patlayan bombaların ardından tarihi bir kent olan Bursa'nın canlı bomba için hedef seçilmesi, tüm Türkiye'yi derinden sarstı.

Dün akşam saatlerinde Bursa'da meydana gelen saldırı herkesi şoke etti. Kısa süre içinde gerçekleşen olay ile alakalı olarak, çeşitli rivayetlerin de ortaya atılması yetkilileri harekete geçirdi. Ölü ve yaralıların olduğu saldırının tam da bir cenaze namazı sırasında gerçekleştirilmesi, büyük bir infiale yol açtı. Terörün artın cami ve hastaneleri hedef almasıyla birlikte, halk da isyan etti.

İlk olarak gaz patlaması olduğu düşünülen patlamanın aslında canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği kaydedildi. Yapılan incelemelerle birlikte canlı bombanın üzerine uzun bir pardesü giydiği ve ardından da başörtülü olduğu bu sebepten dolayı da dikkat çekmediği ifade edildi. Daha önce konuya ilişkin uyarılarda bulunan ABD Ankara Büyükelçilliği, turistik bölgelere yönelik saldırıların olabileceğini kaydetmişti. Bu açıklamanın ardından Bursa'da patlayan bomba ile birlikte yetkililer de harekete geçti.

15 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan incelemeler sonucunda canlı bombanın Sultan isimli bir kadın olduğu ve Şanlıurfa'dan otobüs ile Bursa'ya geldiği kaydedildi. Bursa'nın en önemli merkezlerinden biri olan Ulu Cami'nin meydanında kendisini patlatan canlı bombanın bağlantı sağladığı 15 kişi de gözaltına alındı.

Daha önce 23 Nisan'da da Bursa'ya gelen canlı bombanın buralarda keşif yaptığı ve ardından da 27 Nisan'da terkrar Şanlıurfa'dan buraya gelerek Bursa'da cenaze namazı kılınırken kendisini patlattığı ortaya çıktı. 25 yaşında bir kadın olduğu tespit edilen canlı bombanın cenazesi İstanbul'a gönderildi. Olayla ilgili olarak sıkı takip devam ediyor.

Ermenistan Azerbaycan ile olan ateşkesi bozdu!

 

Sur'da izinsiz çekilen klip hakkında şoke eden karar!

 

İncirlik'e Almanlar geliyor!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.