SON DAKİKA

Burnu Aniden Çürüdü!

>
Burnu Aniden Çürüdü!
Ankilozan spondilit sebebiyle kullanmış olduğu ilacın sonrasında 37 yaşında ki kadının burnu çürümeye başladı.

Dünya üzerinde bulunan en saygın tıp dergileri listesine adını yazdırmış olan The New England Journal Of Medicine'de yayımlanmış olan bu vaka üzerine 6 haftalık şişme ve ülser hikayesinin yanında hastanın burnunda kanın, kan damarlarının çıkmasına bağlı bir şekilde kabuklanma yaşandığını ve genç kadının burnunda bulunan ülserden alınan parçanın biyopsiye gönderildiği belirtildi.

3 Hafta süren tedavi sonrasında kısmen iyileşme görüldü. Ardından 5 hafta sonra tekrar yapılan incelemede kadının burnunda asıl çürüme yapan şeyin mycobacterium marinum olduğunu belirlendi.

Hastanın ankilozan spondoilit hastalığı adına kullanmış olduğu a'dan z'ye bütün araçlar kesildi. Yerine başka ilaçlar reçeteyle temin edildi. 7 Ay sürmüş olan çeşitl tedavilerin sonrasında hastanın burnunda olan yara tedavi edildi.

Burnunda çürümeye sebep olan iki organizmanın su içerisinde bulunduğunu vurgulayan uzmanlar, hastanın bu organizmaları nereden kaptığı hakkında bir bilgi sahibi olmadıklarını fakat, hastaneye başvuru yapılmadan 2 ay önce burun spreyi kullanıldığını ve düzenli bir şekilde termal kaplıcıları ziyaret ettiği iletildi.

Burnu Aniden Çürüdü!

Burnu Aniden Çürüdü!

Burnu Aniden Çürüdü!

Burnu Aniden Çürüdü!

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.