SON DAKİKA

Bu besinler çocukları tehdit ediyor!

>
Bu besinler çocukları tehdit ediyor!
Uzun zamandır uyarılarda bulunan bir çok uzman, genel olarak çocukların bazı besinlerden uzak durması gerektiği kaydediliyor.

Uzmanlar tarafından yapılan son incelemelere göre bir çok besin çocuklar için tehdit oluşturmaya devam ediyor. Uzun zamandır açıkta satılan ürünler hakkında araştırmalar yapan uzmanlar, sağlık için bir çok çocuğun tehdit altında olduğu ifade ediliyor. Açıkta satılan ürünlerin genel olarak bakteri ürettiğini ifade eden uzmanlar, bu ürünlerin kesinlikle çocuklara verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Hazır ürünlerin çocukların sağlığını tamamen bozduğunu ifade eden uzmanlar, özellikle de dondurulmuş ürünlerin daha büyük sıkıntılar yarattığını ifade etti. Dondurulmuş ve ısıl işlem görmğş ürünlerin çocukların genel sağlığını bozduğunu ve hazır çorbaların bile zaman zaman büyük sıkıntıları beraberinde getirdiğini söyleyen uzmanlar, ailelerin ve özellikle de annelerin genel olarak ev yemeklerini çocuklarına vermeleri gerektiğini açıkladı.

Tatlı konusunda çocukların hassas olduğunu kaydeden uzmanlar, bu konuda meyvelerin imdada yetiştiğini fakat çocukların farklı yiyecekler ve özellikle de farklı tatlılar istemesi ile birlikte kişilerin evde katkısız bir şekilde tatlı yapmalarının daha doğru olacağını söyledi. Genel olarak ev yapımı ürünlern daha iyi olduğunu kaydeden uzmanlar, çocukların daha düzgün ve daha temiz bir şekilde evde yediği her besinin daha sağlıklı olduğunu ifade ediyor.

Çocuklara genel olarak daha sağlıklı ve katkısız besinler verilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, bu konuda ilk olarak annelerin bilinçlenmesi, çocuklara hormonlu gıdaların verilmemesi gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı'ndan müjdeli haber! Sağlık Bakanlığı personel arıyor!

 

Trafik sigorta ücretleri düşecek mi? Trafik sigorta ücretleri Nisan 2016

 

TUS sınav sonuçları açıklandı mı? Bahar 2016 TUS sonuç sorgulama

 

Dominos Pizza 2016 gel al kampanyaları! Dominos'ta Nisan ayında indirimler var?

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.