SON DAKİKA

Bu alışkanlıklar dişlerinizi mahvediyor!

>
Bu alışkanlıklar dişlerinizi mahvediyor!
Yapılan son araştırmalara göre, dişlerinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, bu yiyecekleri tüketmek diş sağlığınızı bozuyor.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre diş sağlığını korumak tek başına yeterli gelmiyor. Diş sağlığı için genel olarak yediklerimize ve içtiklerimizi de dikkat etmek gerekiyor. Diş sağlığı için genel olarak asitli içecekler ve şekerli yiyecekler tehdit olşturuyor.

Gün içerisinde diş sağlığına dikkat etmek, genel olarak herkesin ana görevleri arasında yer alıyor. Diş sağlığında diş fırçalamak genel olarak yeterlilik sağlamıyor. Diş sağlığında temel incelemelerin yapılması ve genel olarak uygun diş fırçasının kullanılması, aynı zamanda diş macunlarının da bu yapıya uygun bir şekilde seçilmesi herkes tarafından büyük bir önem arz ediyor.

YEMEKLER ZARAR VERİYOR

Bazı kötü alışkanlıkların dişlere zarar verdiğini ifade eden uzmanlar, bu konuda herkesin dikkatli davranması gerektiğini kaydediyor. Biberonun genel olarak diş yapısını bozduğunu ifade eden uzmanlar, aynı konuda kalem çiğnemek, dişlerle kapak açmak, sert cisimleri ısırmak, çok kahve ve sigara içmek, buz çiğnemek, dil piercingleri, şekerli sakız çiğnemek gibi kötü alışkanlıklar, genel olarak diş yapısını bozuyor.

Bir çok kişinin aslında önemsemediği bu alışkanlıkların, diş yapısını bozmaktaki asıl sorun olduğunun altını çizen uzmanlar, diş kontrollerinin aksatılmaması gerektiğini, sık sık dişlerin temizlenmesi gerektiğini vurguluyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.