SON DAKİKA

Black Friday Nedir? Türkiye'de Uygulanan Efsane Cuma İndirimleri

>
Black Friday Nedir? Türkiye'de Uygulanan Efsane Cuma İndirimleri
Uzun yıllardır alışveriş çılgınlığının yaşandığı özel gün olarak kutlanan Black Friday 2017 etkinlikleri tüm dünyada büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Türkiye'deki bazı firmalarda müşterileri için özel indirimlerini dün geceden bu yana sunmaya devam ediyor. Çok konuşulan alışveriş festivaliyle ilgili merak edilenler...

Bugünün popüler ve internette çok araştırılan konularından biri Kara Cuma olarak da adlandırılan Black Friday oldu. Etkinlik kapsamında birçok ülkede erken saatlerde açılan mağazalar sıra dışı indirimleriyle teknoloji ve alışveriş tutkunlarını kendilerine çekmeye devam ediyor. Black Friday 2017’nin yani Türkiye'de bilinen adı ile Kara Cuma’nın (Efsane Cuma) Öğretmenler Gününe gelmesi ile e-ticaret sektöründe de günlük sipariş rekorunun kırılması beklentiler arasında.

ABD ve Kanada’da perşembe günleri kutlanan Şükran Günü’nün ertesi sabahı da “Kara Cuma” olarak kutlanıyor. Black Friday 2017 indirimleri kapsamında dün akşam saatlerinde e-ticaret sitelerinde aşırı yoğunluk yaşandı. Bu yıl kutlamaları başlayan Kara Cuma’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü ile aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle ülke çapında birçok mağazada da büyük indirimler yapılacağı belirtildi. İndirimler konusunda en erken davranan markalar arasında ise Sony yer alıyor. Birçok oyunda yüzde 30’lara varan indirimler yapan Sony, PlayStation Plus abonelik fiyatları içinde yüzde 25’lik bir indirim uygulayacak.

İlk olarak 1961 yılında yerel bir gazetede kullanılan “Black Friday” tanımlaması o günden sonra alışveriş çılgınlığının yaşandığı özel güne verilen kalıcı isim olarak kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’deki alışverişlerde normal bir güne oranla yüzde 622’lik bir sıçrama etkisi yapan Kara Cuma’ya Hepsiburada, Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece yarısı başladığını duyurdu. Ürünlerde %80’e varan indirimler sağlayan Hepsiburada da, bir evin ortalama 3.000TL’ye yenilenen salonu, Efsane Cuma’da kapsamında 1.000TL’ye yenilenebilecek. 

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.