SON DAKİKA

Bireysel emeklilikte yaş sınırı var mı? Bireysel emeklilik için gerekenler neler?

>
Bireysel emeklilikte yaş sınırı var mı? Bireysel emeklilik için gerekenler neler?
Emeklilik yaşının uzaması ile birlikte bir çok kişi bireysel emekliliği tercih ediyor. Peki bireysel emeklilik için şartlar neler?. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Son yıllarda yapılan yeni hamlelerle birlikte emeklilik yaşının daha da büyümesi ile birlikte bir çok kişi büyük sıkıntılar yaşamıştı. Emeklilik için tamamen hayale kapılan gençler için yeni bir çıkış kapısı daha düzenlendi. Bu çıkış kapısı ile birlikte bir çok kişi bireysel emekliliği de tercih etti.

Geçtiğimiz yıllarda pek de tercih edilmeyen yöntemlerden biri olan bireysel emeklilik, çok fazla bilinmiyordu. Bu durum nedeniyle de sigorta şirketleri sık sık konu ile alakalı bilgilendirmeler yapıyordu. Fakat genel olarak kişilerin bireysel emekliliğe yönelmemesinin ardından hükümet farklı bir adım attı. Bireysel emeklilik ile alakalı yeni kararlar alan devlet, bu konuda ödeme yapan kişilere teşvik vereceğini kaydetti.

Bireysel emeklilik ödemelerinde örneğin 100 lira ödemede bulunanlar için hükümet 25 lira teşvik veriyor. Bu sayede de bir çok kişi büyük hamlede bulunmuş ve konu ile alakalı başvuruda bulunmuştu.

Bireysel emeklilik en çok tercih edilenler arasında yer alıyor!

Bir çok kişi tarafından tercih edilen bireysel emeklilik bir çok getirisi ile başvuranları memnun ediyor. Bireysel emeklilik için başvuruda bulunanlar tam 10 yıl boyunca her ay yatırımda bulunurlarsa emekli olabiliyorlar. Kişilerin bireysel emeklilik için belli bir yaşta olmaları ise gerekmiyor. Kişilerin her ay düzenli bir şekilde bireysel emeklilik ücretini yatırması gerekiyor.

Bireysel emeklilikten faydalanan kişiler, daha sonra yıllar boyunca maaşlarını rahat bir şekilde alabiliyorlar. Bu sayede de bir çok kişi uzun yıllar boyunca rahat bir nefes alabiliyor. Devlet katkısı da alabilen bir çok kişi, bu sayede hayatını rahat bir şekilde idame ettirebiliyor.

Bireysel emeklilikte yatırılan ücret geri çekilebiliyor mu?

Bireysel emeklilikte uzun yıllar boyunca yatırdığınız parayı istediğiniz gibi geri çekebilirsiniz. Fakat devletin size ödediği destek primini alamazsınız. Destek primleri yatmaya başladıktan sonra ise aylık ödemeler şeklinde yatırdığınız parayı maaş olarak alabilirsiniz.

Türk Telekom bedava internet paketi nasıl yapılır? Avea hatlara haftada iki gün internet

 

Justin Tv uydu frekansları! Eutelsat Hotbird Frekansları güncel 2016 

 

19 Şubat Milli Piyango bileti sorgulama! MPİ 2016 19 Şubat bilet numaraları

Bireysel Emeklilik Sistemi Detaylı Bilgiler - Nasıl Bireysel Emekli Olunur? Bireysel Emeklilik Yaş Sınırı Var
Bireysel emeklilik katılımcılarına tavsiyeler
Bireysel Emeklilik Sistemi
Katılımcı tarafından ödenen katkı paylarının % i oranında devlet tarafından katılımcının emeklilik hesabına ödenen tutardır. Bireysel Emeklilikte ...
Bireysel emeklilik sistemi, mevcut kamu sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulmuştur. Temel amacı, bireylerin çalışma yaşamları boyunca ...

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.