SON DAKİKA

Binlerce kişiye erken emeklilik yolu açılıyor!

>
Binlerce kişiye erken emeklilik yolu açılıyor!
Yolda olan yeni düzenleme ile birlikte emekli olmak isteyen ve bir çok kişinin yaşa takılması ile gerçekleştirilemeyen emeklilik için hükümet kolları sıvadı.

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Uzun zamandır Türkiye'de büyük sorunlar arasında yer alan ve bir çok kişiyi genel olarak etkileyen emeklilik sürecinde farklı bir adım atılıyor. Atılan yeni adımlarla birlikte emeklilik sürecinde yaşa takılanlar artık belli bir düreyi bekledikten sonra emekli olabilecekler.

1999 yılından önce emekli olanlar için yaş sınırlaması getirilmiş ve bu tarihten sonra emekli olmak isteyen bayan ve erkekler için yeni ölçütler koyulmasına karar verilmişti. Ortaya koyulan yeni ölçütlere göre artık kadınlar 58 erkekler ise 60 yaşından sonra emekli olabilecek. Aynı zamanda prim gününü dolduramaları için de şart koşuluyor. 

Getirilen yaş sınırlamasının ardından ise bir çok kişi büyük sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Getirilen yeni yaş sınırlaması ile birlikte bu yıldan itibaren çeşitli alanlarda çalışan ve prim günlerini dolduran, emekli olmak isteyen kişiler yaş kriterine takılmıştı. Yaş ile alakalı olarak büyük sıkıntılar yaşayan ve bu sebepten dolayı da çeşitli zorluklar yaşayan kişiler için yeni çözüm önerileri verilecek.

Yeni yasa için çalışmalar başlıyor!

Yapılan yeni çalışmalarla birlikte emeklilikte yaşa takılanlar için belirli kriterler getiriliyor. Bu kriterlere göre ise yeni dönemde yaşa takılanlar farklı bir olaya tabi tutulacak. 

Emeklilikte yaş sorununa takılanlar, belli bir yaşı beklemek zorunda kalacak. Yani bayanlar 58 yaşında değil de daha erken bir yaşta emekli olabilecekler. Konu ile ilgili araştırmalarını devam ettiren komisyonun en kısa zamanda bilgilendirici bir açıklama yapması bekleniyor.

Tarım yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği geliyor!

 

Denetimli serbestlik yasası değişti mi? Denetimli serbestlikte son durum 2016

 

Mahkumlara genel af mı çıkıyor? Genel af Mart 2016

100 bin kişiye erken emeklilik. Yazıcı Sürümü Arkadaşına Gönder. İÇERİĞİ PAYLAŞ
Prim günü eksiği olan 100 bin kişiye emeklilik yolu açılıyor.
Prim günü eksiği olan 100 bin kişiye emeklilik yolu açılıyor.
100 bin kişiye erken emeklilik
100 bin kişiye erken emeklilik

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2018 E-Devlet Üzerinden Yapılacak! EĞİTİM

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 2018 E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 2018 yılının 2. döneminden itibaren ücretli öğretmen başvuruları E-devlet üzerinden yapılacak. Binlerce ücretli öğretmen adayının başvurularını iletebileceği yeni sistemin merak edilen detayları ve başvuru aşamaları nasıl olacak? Son başvuru tarihleri ne zaman kadar sürecek? İşte haberin ayrıntıları...

Başbakan Yıldırım'dan Kamuya Personel Alım Müjdesi! Gün İçinden

Başbakan Yıldırım'dan Kamuya Personel Alım Müjdesi!

Katıldığı basın toplantısında 2018 yılının ilk müjdesini veren Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları binlerce işsiz gence umut oldu. Geçtiğimiz günlerde kabul edilen bütçenin detayları paylaşılmayı devam ederken, atama izinleri alınan ve planlanan personel alımları dahilinde; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere pek çok kuruma atamalar yapılacak. İşte gelişmeler...

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.