SON DAKİKA

Bim Marketler Zincirinin Ortakları Kimler?

>
Bim Marketler Zincirinin Ortakları Kimler?
Temel gıda ve tüketim malzemelerini mümkün olan en uygun fiyat ve en yüksek kaliteyle tüketiciye ulaştırmaya amaçlayan BİM, yüksek indirim (hard-discount) modelinin de Türkiye’deki ilk temsilcisi olarak 22 yıldır hizmetlerine devam ediyor. Kaliteyi uygun fiyata müşterilerine sunmaya devam eden marketler zincirinin sahibi ve ortakları haberimizde.

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. faaliyetlerine 1995 yılında 21 mağaza ile başlamıştır. Temel gıda ve tüketim malzemelerini mümkün olan en uygun fiyat ve en yüksek kaliteyle tüketiciye ulaştırmaya amaçlayan BİM, yüksek indirim (hard-discount) modelinin de Türkiye’deki ilk temsilcisi olarak geçmektedir. Müşterilerinin ekonomisini düşünen şirket özel markalı ürünlerin tanıtım ve reklam maliyetlerini müşterilerine yüklememek için portföyünü yaklaşık 600 ürünle sınırlı tutarak, düşük fiyatlı özel markaları sunmayı hedefleniyor.

BİM, mağaza sayısı ve cirosunu istikrarlı bir biçimde artırma politikasına devam ederken Türkiye genelinde hizmete açtığı mağaza sayısı 4 bin 900’ü geçmiş durumda. Gelişimini kalite anlayışı ile müşteri memnuniyetinden vazgeçmeden devam ettiren mağazalar zinciri, etkin maliyet politikası ile yönetiliyor. Uluslararası bir şirket olma yolunda da başarılı adımlarla devam eden BİM, yeni ülkelerde açtığı mağazalarıyla da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 200’ü aşkın mağazasıyla Fas’ta hizmet verirken, Mısır’da ise 100’ün üzerinde mağazası bulunuyor.

BİM, başta müşterileri ile tedarikçilerden aldığı destekle çıktığı yolda güvene dayalı kurduğu ortaklık ve çalışanlarının kusursuz hizmetleriyle Türkiye’nin dört bir yanında hizmetlerini devam ettiriyor. Yüzde 70 civarı hissesi halka açık olan şirketin diğer ortakları ise Topbaş ailesinden oluşuyor. Yüzde 14.78’lik pay ile en büyük hisse Mustafa Latif Topbaş’a aittir. Sosyal medyada yapılan haberlere göre cemaatle bağlantısı olmayan şirket, görüldüğü üzere şahısların ortaklığından oluşmuştur.

Haberin Etiketleri : bim market kime ait ,
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.