SON DAKİKA

Benzinde İndirim Müjdesi! İndirim Ne Kadar?

>
Benzinde İndirim Müjdesi! İndirim Ne Kadar?
Motorine yapılan 11 kuruşluk indirimden sonra araç sahipleri benzine de indirim gelir mi diye düşünürken, beklenen indirim geldi. Yarından itibaren benzine 9 kuruşluk indirim yapıldı.

Araç sahiplerini sevindirecek haber sonunda geldi. Benzinin litre fiyatı, yarından itibaren İstanbul'da 4,36, Ankara'da 4,39 ve İzmir'de ise 3,38 lira olarak satışa sunulacak. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) 19 Şubat 2015'te aldığı tavan fiyatı kararı çerçevesince aldığı karar doğrultusunda yarından itibaren il bazında uygulanacak benzin tavan fiyatlarını açıklayarak araç sahiplerini azda olsa sevindirdi.
 

Açıklamaya göre, benzinin litre fiyatı, İstanbul'da 4,36, Ankara'da 4,39 ve İzmir'de 3,38 lira olacak. Diğer illerde ise benzinin litre fiyatı 4,36 ile 4,54 lira arasında değişiklik gösterecek. Böylece benzinin litre fiyatı, İstanbul, Ankara ve İzmir'de 9 kuruş azalacak.
 

EPDK, dağıtım şirketlerinin akaryakıt fiyat oluşumlarında belirlenen fiyat metodolojisine uygun fiyatları vermemeleri nedeniyle Petrol Piyasası Kanununun ilgili hükümleri gereğince tavan fiyat uygulaması kararı alınacağı açıklanmıştı. 

Bakalım bu fiyatlardan sürücüler ne kadar memnun olacak.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.