SON DAKİKA

Bayrak Sever Çocuğun Hayali Gerçek Oldu

>
Bayrak Sever Çocuğun Hayali Gerçek Oldu
Eskişehir'de 23 Nisan sabahı, rüzgarın etkisiyle yüzüne çarpan bayrağı öpen ve bu görüntüleri medyada büyük yankı uyandıran 8 yaşındaki Beren Nafi Alsan'ın "uçma" hayali THK Tesisleri'nde gerçek oldu.

Eskişehir'in Mahmudiye ilçesinde 23 Nisan sabahı, rüzgarın etkisiyle yüzüne çarpan bayrağı öpen ve bu görüntüleri medyada ses getiren 8 yaşındaki Beren Nafi Alsan'ın "uçma" hayali Türk Hava Kurumu (THK) İnönü Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Küçük Beren, THK'nin davet etmesiyle babası Raşit, annesi Şermin, ikiz kardeşi Ceren Nur ve ağabeyi Eren ile büyük bir heyecanla Türkkuşu İnönü Tesisleri'ne geldi.

Tesisleri gezen, planör ve model uçaklar hakkında yetkililerin anlattıklarını heyecanla dinleyen küçük Beren, AA muhabirine, uçmayı çok hayal ettiğini ve THK'nin davetiyle çok mutlu olduğunu ve hemen buraya geldiğini söyledi.

Çok heyecanlı olduğunu söyleyen küçük Beren, "Canım ülkemi gökyüzünden görebileceğim. Uçmayı hep hayal ederdim. Kıyafetimde de Türk bayrağı var. Bayrağımızla gökyüzünde uçacağım, çok mutluyum" dedi. Daha sonra planöre binen ve yaklaşık 3 dakika gökyüzünde gezdirilen Alsan, "İlk önce korktum ama sonra alıştım. Çok güzeldi, harikaydı, hayallerim gerçek oldu. Gökyüzünden her şey küçük gözüküyor. Çok mutluyum bütün arkadaşlarıma bunu anlatacağım." ifadelerini kullandı.

İlerde Eğitim Verilecek

THK Basın Yayın Halkla İlişkiler Tanıtım Müdürü İsmail Çanak ise olayı duyduklarında THK Genel Müdürü Vacit Öktem'in kendilerine talimat verdiğini anlattı.

Yaptıkları araştırma sonucunda Beren'in uçmayı çok istediğini öğrendiklerini belirten Çanak:
" THK olarak böyle güzel bir projeye imza atmaktan çok mutlu olduk. Beren, ülkemizi gökyüzünden gördü, çok mutlu oldu. Onun mutlu olması bizi de mutlu etti. Beren ne zaman isterse, istediği hava aracıyla burada uçabilir. Ayrıca THK Üniversitesi'ni kazanması halinde kendisine burs imkanı verilecek. İlerde pilot olmak isterse gereken desteği vermeye hazırız. Beren uygun olan yaşa geldiği zaman da THK İnönü Tesisleri'nde eğitimlere başlayabilecek bunun altyapısını şimdiden hazırladık" açıklaması yaptı.

Bayrak Sever Çocuğun Hayali Gerçek Oldu

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.