SON DAKİKA

Başbakanlık Raportörü Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı!

>
Başbakanlık Raportörü Yunanistan'a Kaçarken Yakalandı!
FETÖ soruşturması kapsamında Başkanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme biriminde bulunan raportörlük görevinden uzaklaştırılan Mustafa Özdemir, Yunanistan'a kaçış yapmaya çalışırken kıskıvrak yakalandı.

Edirne'nin Meriç İlçesi sınırları içinde FETÖ / PDY soruşturması çerçevesinde Başbakanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme birimindeki raportörlük görevinde ihracı yapılan 35 yaşındaki Mustafa Özdemir, yasa dışı yollar ila Yunanistan'a kaçış yapmak isterken kıskıvrak jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

YASA DIŞI YOLLARA BAŞVURDU

Meriç İlçesi'ne bağlı Küplü Beldesi'nde ki 2.derece askeri yasak bölgede devriye atmakta olan Jandarma ekipleri, yasa dışı yollarla Yunanistan'a çıkış yapmak isteyen 1 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan inceleme sonucunda şüphelinin Mustada Özdemir olduğu belirtildi. Söz konusu şahsın FETÖ / PDY soruşturması çerçevesinde 2016 yılı Eylül ayında Başbakanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme biriminde raportörlük görevinden ihraç edildiği ortaya çıakrtıldı.

ASELSAN'DA VE BDDK'DA GÖREV YAPMIŞ

Başbakanlık'tan önce Aselsan ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu içerisinde de görev yaptığı belirlenmiş olan Özdemir gözaltına alınarak savcılık talimatı ile Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Soruşturma kapsamlı bir şekilde devam ediyor.

YUNANİSTAN FETÖ'CÜLERİN ROTASI!

Yunanistan'ın FETÖ'cüleri Türkiye'ye iade etmemesinden dolayı, açığa alınmış çoğu FETÖ'cünün Yunanistan'a kaçma eğiliminde bulunacağı tahmin ediliyor. Bundan dolayı tüm kaçış yollar sıkı denetim altına alınmış durumda. Yunanistan'da bugün mahkeme kurulu toplandı ve FETÖ'cülerin Türkiye'ye kesinlikle iade edilmeyeceğini, Yunanistan'da tutuklu kalacağını belirttiler.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.