SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım Açıkladı; Kamu Kurumlarına 500 Bin Personel Alınacak!

>
Başbakan Yıldırım Açıkladı; Kamu Kurumlarına 500 Bin Personel Alınacak!
İstihdam seferberliğiyle ilgili çalışmalar devam ederken, sevindirici bir haberde Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Hedeflerinin 2 milyon kişiyi iş sahibi yapmak olduğunu belirten Başbakan, gençlerin geleceği için desteklerinin devam edeceğini değindi.Öte yandan işverenlere destek olması amacıyla kefil ve teminat olmadan faizsiz olarak verilen krediler de ise ilk yıl geri ödeme yapılmayacak. İşte öne çıkan notlar...

Geçtiğimiz akşam katıldığı bir TV programında soruları yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. İstihdam konusunda da güzel haberler veren Başbakan’ın konuşmaları, gençleri sevindirdi. Çocuklar için, gençler için, geleceğimiz için, 2023 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler hedefini tutturmak için değişikliğin gerektiğini de değinen Başbakan’ın konuşmasından önemli notlar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülke genelinde başlattığı istihdam seferberliğiyle ilgili sorular yöneltilen Başbakan Binali Yıldırım, istihdam konusunda hedeflerinin 2 milyon kişiyi iş sahibi yapmak olduğunu vurguladı. TOBB'un her üyesi için 1 kişi çalıştırırlarsa 1,5 milyon kişinin istihdam edilmiş olacağını, ayrıca 500 bin de kendilerinin toplum yararına işçi çalıştıracaklarını belirtti. Kamu kurumları olarak istihdam edilenlerin sayısının 2 milyonu bulacağına değinen Yıldırım, çıraklık eğitimleri de eklediğinde sayının büyüyeceğine değindi.

İstihdam seferberliğin devlete olan maliyetinin 11 milyar lira olduğunu belirten Yıldırım, istihdam dışında da 460 bin liranın KOBİ'lere kredi desteği olarak verildiğini hatırlattı. Bankalara giderek belirli teminatlar karşısında zor durumda kaldıkları için kredi çekemeyen vatandaşların işlerini kolaylaştırdıklarını belirten Başbakan, kredilerin 1 yıl ödemesiz, kalan 2 yılının ise faizsiz geri ödemesiz olduğuna dikkat çekerken, bu kredinin devlete geri dönüşünün 3 yılı bulduğunu ifade etti. Teminatın kredi fonu tarafından verildiği destek kredisinde kefil ve teminat derdinin ortadan kaldırıldığı belirtildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.