SON DAKİKA

Başbakan Davutoğlu istifa mı ediyor?

>
Başbakan Davutoğlu istifa mı ediyor?
Pelikan Dosyası'nın ortaya çıkmasının ardından Sakarya Dosyası'nın ortaya çıkması büyük sorunları beraberinde getirmişti. Bu durumun ardından ise Başbakan Davutoğlu hakkında alınan karar herkesi şaşırttı.

Son 13 yıldır iktidarda olan ve güçlü partiler arasında yer alan Ak Parti'de son günlerde yaşanan olaylar herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Uzun zamandır büyük sorunlar yaşamaya devam eden Ak Parti, ilk olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkan seçilmesi ile birlikte büyük sorunlar yaşamaya başladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ak Parti'nin kurucusu olan ve şimdilerde Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan arasında büyük sorunlar yaşandığı kaydedildi. Pelikan Dosyası ile ortaya çıkan ve Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında sorunların yaşandığının kaydedilmesi büyük sıkıntıları da beraberinde getirdi. Yarından itibaren olağanüstü bir şekilde kurumun toplanmasıyla, Ak Parti'de deprem de başladı.

AHMET DAVUTOĞLU İSTİFA MI EDECEK?

Herkes tarafından sevilen ve uzun zamandır başbakanlık görevini yürütmeye devam eden Ahmet Davutoğlu, kısa süre içinde Recep Tayyip Erdoğan ile ters düşmeye başladı. Düşünceleri her geçen gün değişime uğrayan Davutoğlu'nun ardından bu durum yüzünden büyük sıkıntıları da beraberinde getirmesi Ak Parti'nin düşüncelerini değiştirdi.

Yarın acilen toplanacak olan AKP kongresi ile birlikte yeni bir başbakan ve genel başkanın seçileceği iddia ediliyor. Konuya ilişkin Ak Parti tarafından bir açıklama yapılmasa da en kısa zamanda konuya ilişkin bir basın açıklamasının gelmesi bekleniyor.

Yarın yapılacak kongrenin ardından ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun basın açıklaması yapacağı bildirildi. Konu ile alakalı olarak bilgi vermeyen Ahmet Davutoğlu'nun ne söyleyeceği herkes tarafından merak ediliyor.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.