SON DAKİKA

Başbakan Davutoğlu görevini bırakıyor! Davutoğlu'nun yeni görevi ne olacak?

>
Başbakan Davutoğlu görevini bırakıyor! Davutoğlu'nun yeni görevi ne olacak?
Uzun zamandır Ak Parti içerisinde çalışmalarına devam eden ve 20 aydır Başbakanlık görevini yürüten Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni görevinin ne olacağı merak ediliyor.

Uzun zamandır Ak Parti içerisinde görevini sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, çok kısa bir süre içerisinde görevini bırakmaya hazırlanıyor. 20 aydır görevini yürüten ve ardından da ayrılma kararı alan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni görevinin de ne olacağı merak ediliyor.

Bugün MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamalarla birlikte herkesi şaşırtan Başbakan Davutoğlu, bugüne kadar ülkesi için her şeyi yaptığını, parti içerisinde herhangi bir sorununun olmadığını, bu kararın kesinlikle yanlış anlaşılmaması gerektiğini ifade etti. Ak Parti'nin kurulduğundan bugüne kadar çok farklı bir şuur ve politika ile ilerlediğini ifade eden Ahmet Davutoğlu, bu şuur için görevini herkesin iyi bir şekilde yürüttüğünü, kendisi de göreve geldiği yerlerde bu durumu ifade edebilmek için gece gündüz çalıştığını kaydetti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeniden kongrede aday olmayacağını belirterek, parti içerisinde çalışmalarına devam edeceğini, gençlerle birlikte geleceği inşa etmek için uğraşacağını bu durumdan dolayıda milletvekilliği görevine devam edeceğini ifade etti.

Konya'dan milletvekili seçilen ve ardından da bu görevin hakkını vermek için uğraştığını belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu açıdan Konya halkına çok teşekkür ettiğini, kendisini hiç bir şekilde yalnız bırakmadıklarını bu anlamda değerli hemşehrilerine müteşekkir olduğunu ifade etti. Herkesten hellalik isteyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu anlamda kendisinin de tüm haklarının vatanına ve milletine helal olduğunu kaydetti.

Başbakanlıktan istifa ettikten sonra ne yapacağı merak edilen Başbakan Davutoğlu'nun milletvekilliği görevine devam edeceği ifade edildi. Aynı zamanda akademisyenliğe dönüp dönmeyeceği de merak edilen Davutoğlu'nun bu konuda açıklama yapamaması da dikkat çekti.

AK PARTİ ERKEN SEÇİME Mİ GİDECEK?

Ak Parti'nin bu kararın ardından erken seçime gideceği iddia edildi. Bu iddialarlarla birlikte açıklama yapan Ak Partili yetkililer, kesinlikle gündemlerinde erken seçimin olmadığını ifade etti.

Ahmet Davutoğlu'nun ardından göreve kimin geleceği merak edilse de Başkanlık sistemi için Ak Parti kulislerinde çalışmaların artacağı ve bu anlamda büyük bir hız durumunun da gelişeceği iddia ediliyor.

Ak Parti'nin kongre tarihi belli oldu! Peki yeni Başbakan adayı kim olacak?

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.