SON DAKİKA

Bakan Tüfenkci'den Önemli Açıklamalar; Et Fiyatlarındaki Oynaklık Giderildi!

>
Bakan Tüfenkci'den Önemli Açıklamalar; Et Fiyatlarındaki Oynaklık Giderildi!
Milli Tarım Politikası çerçevesinde hayvan yetiştiriciliği ile tarım sektöründeki önemli atılımlar için hükümetin destekleri devam ediyor. Yerli üretimin desteklenmesi ve et fiyatlarındaki oynaklığın giderilmesi için hayata geçirilen çalışmalar ve güncel et fiyatlarının öne çıkan detayları...

Et fiyatlarındaki dengesizliğin giderilmesi için duruma el atan bakanlıktan konuya ilişkin bilgilendirme geldi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin açıklamalarına göre son yapılan çalışmalar kapsamında alınan tedbirlerle et fiyatlarındaki oynaklıkların giderildiği bilgileri paylaşıldı. Tüfenkci, Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu tarafından küçükbaş hayvan etinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Malatya İli Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliğinin toplantısına katıldı.

Türkiye olarak yeni bir Milli Tarım Politikası oluşturma yolunda önemli adımlar atıldığını belirten Bakan Tüfenkci, et üretimi ve fiyatlarıyla ilgili de bazı tedbirlerin alındığını dile getirdi. Baştada belirttiğimiz gibi kamuoyunda da tepkileri çeken et fiyatlarındaki oynaklığın giderildiğine değinen bakan, güncel fiyatların stabil hale getirildiğine değindi. Ayrıca ortaya koyulan politikalar ile desteklenen yerlilik oranının da zaman içerisinde artmasını ümit ettiklerini söyleyen Tüfenkci, yine zamanla et fiyatlarının da düşmesini beklediklerinin bilgilerini paylaştı.


Türkiye'nin tarımda kendi kendine yeten bir ülke konumuna gelmesi için, coğrafi konum olarak da hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için uygun koşullara sahip olduğunu vurgulayan Tüfenkci, bu konuda hükümetin vereceği destekler hakkında da bilgiler verdi. Havza bazlı tarım desteği ile hayvancılıkta bölgelere uygun desteklerin verildiğini ve hayvan yetiştiricilerinin arpa ihtiyacını karşılamak içinde Toprak Mahsulleri Ofisi ile görüşmeler sonucu satışların başladığının müjdesini verdi. Bu şekilde suni fiyatların önüne geçmenin hedeflendiği belirtildi. Son paylaşımlara göre illerdeki et fiyatları ise..

Bakan Tüfenkci

Haberin Etiketleri : güncel et fiyatları illere göre ,
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.