SON DAKİKA

Bakan Müezzinoğlu'ndan Beklenen Kıdem Tazminatı Açıklaması

>
Bakan Müezzinoğlu'ndan Beklenen Kıdem Tazminatı Açıklaması
Uzun süredir gündemden düşmeyen ve henüz netlik kazanamayan kıdem tazminatı konusuyla ilgili beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan geldi. Çalışanların merakla beklediği kıdem tazminatı hakkında hükumet nasıl bir yol izleyecek? Kesin görüşmeler ne zaman başlıyor?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı düzenlemesine ilişkin beklenen çalışmalar nihayet yürürlüğe giriyor mu? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamalara göre 13 Temmuz tarihine kadar gelecek çözüm önerilerinin metin halinde verilerek görüşüleceği belirtildi. Peki çalışanların uzun süredir beklediği konuya ilişkin nasıl bir düzenleme geliyor? Kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili merak edilenlere yanıt veren Müezzinoğlu’ndan merakla beklenen müjdeli haber geldi mi? İşte yanıtları…

Kıdem tazminatıyla ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında 13 Temmuz’a kadar netleştirilmek üzere paydaşlara 4 konu başlığı verildiği belirtiliyor. Çalışanın alın terini hak olarak başa koyan konu başlıklarının diğerleri ise şu şekilde olarak paylaşıldı; ikinci olarak ”Güvence” olarak belirtilen maddenin daha detaylı inceleneceği de vurgulandı. Çalışan hakkının nerede biriktiği, hangi gün ne kadar olduğu yönünde soruların cevabını net bir şekilde bulunabilmesi için üçüncü başlığın “Şeffaflık” olduğu belirtilirken, son maddede de sürdürülebilirliğin ele alınacağına değinildi.

13 Temmuz tarihinde Başbakan’a götürülecek olan 4 konu başlığıyla ilgili süreç devam ediyor. Belirtilen tarihe kadar taraflarla görüşmelerin devam edeceğini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ortak noktaların bulunmasının ardından, bunların hükümete ve Başbakan’a aktarılarak sonuca bağlanacağını vurguladı. Sözlü müzakerelerinde yapılacağını belirten Bakan, önceliklerinin yazılı olarak iletilen metinler üzerinden ortak noktaların bulunması olduğunu yineledi.

2 YORUM
  1. SOMALI ERTAN

    ÇÖZÜM VAR MI SONUÇ?

  2. Süleyman ERTAN

    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ortak noktaların bulunmasının ardından, bunların hükümete ve Başbakan’a aktarılarak sonuca bağlanacağını vurguladı.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.