SON DAKİKA

Aziz Yıldırım'a Başkanlık Şoku! Başkanlığı Düşebilir!

>
Aziz Yıldırım'a Başkanlık Şoku! Başkanlığı Düşebilir!
Fenerbahçe kısa bir süre önce herkesi şaşırtarak 'Spor Kulüpleri ve Spor Anonim Şirketleri Kanun Tasarısı' taslağını takımın resmi sitesinden paylaşmıştı.

Seçimden sonra Meclis'ten geçmesi beklenen taslağı spor hukuku uzmanı Av. Emin Özkurt Bugün gazetesine değerlendirdi ve Fenerbahçe yönetimi ve taraftarlarını üzecek açıklamalar yaptı.


Başkanlığı Riske Girebilir


Özkurt taslakta yer alan 6. maddenin Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe başkanlığını sürdüremeyebileceğini ifade etti. Bu maddede yer alan şike ve teşvik gibi suçlardan hüküm giymiş olan spor kulübü ve bağlı iştiraklerindeki görevlerini, haklarındaki mahkeme kararının kesinleştiği taktirde, başka işleme gerek olmadan kendiliğinden sona erdiğini belirtti. Özkurt "Herkesin bildiği gibi Sayın Aziz Yıldırım'ın cezası Yargıtay tarafından onanıp, kesinleşti. Fakat, yargılama süreci yeniden başlayınca, kararın infazı ertelendi. Tasarı onaylandığı takdirde Sayın Yıldırım'ın başkanlığı kendiliğinden ister istemez sona erme riski taşımaktadır" açıklaması yaptı.  


Fenerbahçe Camiası Şimdilik Meraklı  Bekleyişte


Özkurt, Fenerbahçe yönetim kurulunun bu durumu bildiğinden dolayı herhangi bir somut gerekçe bulunmadığı halde, taslağı kamuoyuyla paylaştığını ve bu durumdan camiayı önceden haberdar etmediği takdirde büyük bir tepki göreceğinden bahsetti.

İşte Aziz Yıldırım ın  tehdit  sözleri
Aziz Yıldırım ın avukatı AKP den aday oldu

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.