SON DAKİKA

Avrupa'ya vizeler ne zaman kaldırılacak? Bakan açıkladı!

>
Avrupa'ya vizeler ne zaman kaldırılacak? Bakan açıkladı!
Merakla beklenen vize sorununun tamamen ortadan kaldırılması için Bakan Tüfenkci tarih verdi.

Mülteci sorununu çözmek için Türkiye ve AB arasında yapılan anlaşmalar neticesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına AB ülkelerinde vizenin kaldırılacağı kaydedilmişti. Türkiye genelinde bir çok turistin ya da iş adamının genel olarak ülke seyahatlerinde vize sorunu yaşaması ve bir çok ülkenin de sporculara bile vize vermemesi, daha büyük sıkıntıları da beraberinde getirmişti. Bu sebepten dolayı düğmeye basan yetkililer, bir an önce vize sorununun çözülmesini istedi.

AB ülkelerinde genel olarak vizenin kaldırılması ile birlikte, ticaretin de gelişebileceği ifade ediliyor. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci ise vizelerin kaldırılacağı tarih hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre 2016 yılının sonuna kadar tüm çalışmaların tamamen bitirilmesi amaçlanıyor.

Bu yaz hemen vizelerin kaldırılması isteyen bir çok kişi, büyük bir hayal kırıklığına da uğramaya devam ediyor. Genel olarak vize alt yapı çalışmalarının bitmemesi nedeniyle vizelerin hızlı bir şekilde kaldırılamayacağı ifade ediliyor. Karşılıklı olarak gerekli anlaşmaların sağlanması, vizeler için Türkiye'nin AB şartlarını yerine getirmesi gerekiyor.

Vizeler kaldırıldıktan sonra ise bir çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, direk uçağı binerek, istediği ülkeye gidebilecek ya da uluslararası trenlerle yolculuk yaparak Avrupa'yı baştan aşağıya dolaşabilecek ve böylelikle de yeni kültürleri tanımış olacak.

1 Mayıs'ta büyük şehirde oturanlar dikkat!

 

Dünya bu Türk'ü konuşuyor!

 

Bursa'da meydana gelen patlamada şok gerçek!

 

PKK kurşunundan telefon sayesinde kurtuldu!

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.