SON DAKİKA

Araç sahipleri ne kadar MTV ödeyecek?

>
Araç sahipleri ne kadar MTV ödeyecek?
Bu yıl MTV ödemelerine yapılan zamların ardından araç sahipleri ne kadar ödeyecek?. Detaylar haberimizde...

Haberin Galerisi İçin TIKLAYIN..


Son yıllarda yapılan en büyük zamlarla birlikte MTV ödemelerine fahiş zamlar getirildi. Bu zamlarla birlikte bir çok araç sahibi yüksek miktarlarla vergi ödeyecek.

Sahiplerine büyük külfet getirecek olacak MTV ödemeleri, bu yıl zamlı fiyatları nedeniyle sürücüleri isyan ettirdi. Arabanın yılına ve motor hacmine göre değişen MTV ödemelerinde bu yıl en yüksek 22 bin lira ödeyecek. 22 bin liranın altında ise en düşük 66 lira ödenecek. 

MTV ödemeleri en son 1 Şubat'ta ödenecek. 31 Ocak'ta ödenecek olan MTV ödemelerinin 1 Şubat'a ertelenmesi ile birlikte sürücüler rahat edecek. 1 Şubat'a kadar sürücüler internetten ödeme yapabilecekler. İnternetten ödeme yapacaklar için uyarılarda bulunan uzmanlar dekontun mutlaka alınması gerektiğini bildiriyor.

MTV ödemelerini internetten yaptıktan sonra ödeme tahsilat belgelerinin en yakın bankadan alınması gerektiği ifade ediliyor. MTV ödemelerini geçirenlere ise trafik cezası kesileceği ifade ediliyor. Bu konuda herkesin dikkat etmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar sürücülerin MTV ödemelerini geciktirmemesi gerektiğini kaydetti.

ARAÇ SAHİPLERİNİ ŞOKE EDEN ZAM
2016 yılında araç sahiplerinin ödeyeceği Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) belli oldu. İşte motorlu taşıtlar vergisi ne kadar diye merak edenler için araç ...
Motorlu Taşıtlar Vergisi ne zam geldi! 2016 MTV hesaplama
MTV Motorlu Taşıtlar Vergisine ne kadar zam geldi? Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar oldu?
2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Kadar MTV Tablosu - Karaburun Haber Masası

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.