SON DAKİKA

Araç Sahipleri Dikkat! MTV 2. Taksit 2017 Son Ödeme Günü Ne Zaman?

>
Araç Sahipleri Dikkat! MTV 2. Taksit 2017 Son Ödeme Günü Ne Zaman?
Motorlu Taşıtlar Vergisinin ilk taksitini ocak ayında yatıran araç sahipleri için 2 taksit ödemelerinde son gün ne zaman? Vergi borcunuzu faizli ödememek için bu uyarılara dikkat. Kim ne kadar vergi borcu ödeyecek, hesaplama nasıl yapılır? Gelir İdaresi Başkanlığının 20 yaş üstü araç sahiplerine birde duyurusu var. İşte haberin detayları...

Gelir İdaresi Başkanlığından önemli duyuru taşıt vergilerinin ödenmesi için son tarih 31 Temmuz olarak hatırlatıldı. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan bir diğer açıklamaya göre 20 yaş ve üstü araçların hurdaya çıkarılması halinde de Motorlu Taşıtlar Vergisi borçlarının silindiği belirtildi. Peki Taşıt sahipleri vergilerini nasıl ve nereden ödeyebilecekler? MTV taksit ödemelerine ilişkin merak edilenler…

2017 yılına ait olan ilk taksitlerini ocak ayında ödeyen vergi mükelleflerinin, MTV ikinci taksit ödemeleri 31 Temmuz tarihinde sona eriyor. Ödemeler, Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesi “intvd.gib.gov.tr” adresinden kredi kartı ya da banka kartı ile yapılabileceği bankaların internet bankacılığı üzerinden de yapılabilecek. Vergi borçlarını faizle ödemek istemeyen araç sahiplerinin son 3 gün içerisinde ödemeleri gerçekleştirmeleri hatırlatıldı. Ne kadar ödeme yapılacağı ise GİB internet sitesi üzerinde "Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama" alanının tıklanmasının ardından; aracın tipi, yaşı ve motor büyüklüğü seçilerek yapılabilecek.

Motorlu Taşıtlar Vergisine son yapılan zammın ardından vergilerde yüzde 3.83’lük bir artış olmuştu. Buna göre en düşük vergi miktarı 68 lira olurken en yükseği ise 23 bin 586 TL’ye çıkarıldı. Öte yandan araç model yılı 1997 veya daha eski olan motorlu taşıt sahiplerinin araçlarını 31 Aralık 2018 tarihine kadar teslim etmeleri halinde, hurdaya çıkarılan taşıta ilişkin ödenmemiş MTV borcu, gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve idari para cezalarının silineceği belirtildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.