SON DAKİKA

Apple iPod'ların Satışını Durdurma Kararı Aldı

>
Apple iPod'ların Satışını Durdurma Kararı Aldı
Apple'dan iki ürünü için durdurma kararı geldi. iPhone'nun piyasaya sürülmesinden önce tüketici ile buluşturulan ve satış rekorları kıran iPod'ların üretimine devam edilmeyecek. Firmanın bu kararı almasının ardında ekonomik nedenler mi yatıyor? Alternatif olarak yeni bir ürün piyasaya sürülecek mi? Teknolojinin devinin ani kararıyla ilgili son gelişmeler...

ABD merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple, sessiz sedasız iki ürününün üretimine son verdi. Her kesime hitap eden ürünleriyle ön plana çıkmayı başaran firmanın kararı şaşırttı. Üretimine son verilen ürünlerin, stokları tükendikten sonra hiçbir şekilde satışa sunulmayacağı belirtildi. Apple’ın ansızın aldığı bu kararın arkasında hangi nedenler yatıyor? Merak edilen haberin detayları…

Son yıllarda özelliklede iPhone serisi ile zirveyi gören Apple, iPad, MacBook, iMac, iPod, Apple Watch ve Apple TV gibi milyonlar satan pek çok farklı ürününü müşterilerini beğenisine sunmaya devam ediyor. Ancak son gelen bilgilere göre firma yoğun ilgi gören iki ürünü iPod Nano ve iPod Shuffle'ın üretimini durdurma kararı aldı. Üretimine sürpriz şekilde son verilen ürünlerin, stoklarda olanların satışına devam edileceği sonra hiçbir şekilde piyasaya sürülmeyeceği öğrenildi. Peki Apple'ın sevilen iki iPod modeli için durdurma kararı almasının arkasında maddi nedenler mi yatıyor?

Bilindiği üzere iPhone piyasaya çıkmadan önce tüketici ile buluşturulan ve satış rekorları kıran iPod, firma için önemli bir gelir kaynağı olmuştu. Ancak Apple tarafından gelen açıklamalarda iPod’un basitleştirmeye gidileceği, iPod Touch ve iki katı kapasiteye sahip olan modelinin 199 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulmaya başlanacağı belirtildi. Apple’ın bu kararı almasının ardında iPhone ile azalan satış rakamları ve dibi gören kar oranının olduğu düşünülüyor. Bakıldığında da 2008 yılında zirveyi gören iPod satışlarının, iPhone üretiminden sonra düştüğü gözleniyor.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.