SON DAKİKA

Antalya'da "Hero" Yazılı Tişört Giyen Sevgililer Gözaltına Alındı

>
Antalya'da
İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenlemekle yargılanan askerlerin mahkemeye çıkarken giydiği "hero" yazılı tişört konusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Antalya'da yaşanan olay sonrası gelen ihbarı değerlendiren polisler "hero" yazılı tişört giyen iki genci gözaltına aldı. İfadelerine başvurulan gençler hangi açıklamalarda bulundu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerin yargılandığı dava sırasında tutuklu sanıklardan birinin "hero (kahraman)" yazan bir tişört giymesi çok konuşuldu. Son günlerde de Türkiye'nin dört bir yanında "hero" tişörtü giyenlerin gözaltına alınmalarına devam edilirken, konuyla ilişkin Cumhuriyet başsavcılıklarına, FETÖ/PDY üyesi tutukluların davaları etkilemeye yönelik mesajlar içeren kıyafetlerinin toplatılmasıyla ilgili genelge gönderildiği belirtilmişti. Tartışma konusu olmaya devam eden “hero” yazılı bir tişört olayı da Antalya’da yaşandı. Olayın ayrıntıları…

Antalya’nın Kepez İlçesi Ulusoy Caddesi’nde sabah saatlerinde motosikletle gezen biri kız iki gencin tişörtlerinde ’kahraman’ anlamına gelen ’Hero’ yazılı tişört olduğu yönünde polise ihbar geldi. İhbarın ardından harekete geçen polis ekipleri, çok geçmeden bölgede arama çalışmalarına başladı. Mobese kameralarından da izi sürülen motosikletin, Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’ne girdiğinin anlaşılması üzerine takipteki polisler buraya yönlendirildi. Kampüs içerisinde el ele gezerken rastlanan ve üzerlerinde ’Hero’ tişörtü bulunan iki sevgili, hemen polis tarafından gözaltına alındı.

Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ikilinin ifadelerinde "Tişörtü Antalya’daki bir alışveriş merkezinde bulunan mağazadan satın aldıklarını ve yasak olduğunu bilmediklerini” söyledikleri belirtildi. Yapılan bilgi taramasında da haklarında hiç bir kayıt bulunmayan sevgililer, ifade işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi. Adliyede işlemleride tamamlanan ikilinin savcılık tarafından verilen talimatla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Haberin Etiketleri :
  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.