SON DAKİKA

Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu!

>
Ankara'nın Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu!
Melih Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gelecek isim büyük merak konusuydu. AKP'de yapılan oylamaya göre belediye başkanlığına aday olması için sandıktan 3 isim çıktı. Peki, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün gerçekleştiren oylama da en çok ayı alarak başkanlık koltuğuna oturan isim kim oldu? İşte cevabı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği 6 isimden biri olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısı ile istifasını duyurarak 23 yıldır sürdürdüğü görevini sonlandırdı. Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyüksehir Belediye Başkanlığı için koltuğun yeni sahibinin kim olacağı büyük merak konusuydu. Bugün yapılan seçimle Ankara'nın yeni belediye başkanı seçilmiş oldu. İşte haberin gelişmeler…

Melih Gökçek'in istifasıyla boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın yeni sahibi Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün yapılan seçim ile belli oldu. Önceki gün AKP’de yapılan oylama ile sandıklardan; aday gösterilenler arasında Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün ismi çıkmıştı.

AK Parti'nin aday gösterdiği ve 136 oyun 104'ünü alan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı oldu. Seçimlerin ardından yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, partisinin genel merkez yöneticilerine ve meclis üyelerine teşekkürlerini ileten Tuna seçim sonuçlarında kendisine gösterilen güvene layık olmaya gayret edeceğini dile getirdi.

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

1957 yılında Şarkışla doğumlu olan Mustafa Tuna, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden olarak mezun oldu. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden lisansüstü eğitimini tamamlayarak, Yüksek Mühendis unvanını aldı. 2002-2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapan Tuna, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Haberin Etiketleri :
NATO ve ABD'den 15 Temmuz Darbe Girişimiyle İlgili Yazılı Açıklama Gün İçinden

NATO ve ABD'den 15 Temmuz Darbe Girişimiyle İlgili Yazılı Açıklama

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılına ilişkin devlet yetkililerinden de yazılı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Türkiye'ye olan desteklerini devam ettireceklerini belirten ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün açıklamasından öne çıkan notlar neler? Darbe girişimi sonrası Ankara'ya ziyarette bulunan NATO genel sekreteri o geceyi hangi cümlelerle hatırlattı?

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.