SON DAKİKA

Ankara Garı bombacısının kardeşinden şok ifade!

>
Ankara Garı bombacısının kardeşinden şok ifade!
Ankara Garı'nda geçtiğimiz 10 Ekim'de patlatılan bombaların ardından, bu saldırının faili Yunus Durmaz'dı. Yapılan operasyonlarda kendi patlatan Yunus Durmaz'ın yakalanan kardeşi konuştu.

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı ile birlikte bir çok kişi de hayatını kaybetmişti. Bu sırada bir çok kişinin aynı anda patlayan iki bomba nedeniyle hayatını kaybetmesi de büyük sorunları beraberinde getirdi. Yaşananlardan dolayı bu bombalı eylemin planlamacısının Yunus Durmaz olduğu kaydedildi.

Gaziantep doğumlu Yunus Durmaz'ın IŞİD bünyesinde hizmet verdiği ve bu nedenden dolayı da eylemi planladığı anlaşıldı. Uzun süren araştırmaların ardından Yunus Durmaz'ın Gaziantep'te bir hücre evinde kaldığı tespit edildi. Hücre evinde kalanlar için düzenlenen operasyonda Yunus Durmaz, yakalanacağını anlayınca kendisini patlattı. Yaşanan bu olaylarla birlikte, Yunus Durmaz'ın evinde bulunan eşi ve kardeşi de tutuklandı.

İFADELERİ KAN DONDURDU

Yunus Durmaz'ın ölümünden sonra yakalanan Hacı Ali Durmaz, çok çarpıcı ifadelerde bulundu. Kısa süre içinde bir çok kişinin örgüte katıldığını ve kendisinin de Suriye'ye kız meselesi yüzünden geçtiğini ifade etti. Uzun zamandır IŞİD diye bir örgütün olmadığını daha sonrada ortaya çıktığını, örgütün sattığı petrol ile birlikte para akışını sağladığını ifade etti.

IŞİD'e katılmak için kişilere savaşçı mı ya da fedai mi olduğunun sorulduğunu, savaşçı olanların bölge kuşatmalarında ve çatışmalarda yer aldığı, fedailerin ise bir eve kapanıp Kur'an okuduğu, namaz kıldığı ve dua ederek canlı bomba olmaya hazırlandığını açıkladı. Canlı bomba olmak isteyenlerin gönüllülerden seçildiğini, gönüllü olmayanların canlı bomba olarak kullanılmadığını ifade etti.

Askerin bir anlık dikkati büyük faciayı önledi!

 

İki kentte büyük facia: 3 ölü 51 yaralı!

 

TSK'dan flaş operasyon! IŞİD hedefleri vuruldu!

Haberin Etiketleri :
NATO ve ABD'den 15 Temmuz Darbe Girişimiyle İlgili Yazılı Açıklama Gün İçinden

NATO ve ABD'den 15 Temmuz Darbe Girişimiyle İlgili Yazılı Açıklama

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılına ilişkin devlet yetkililerinden de yazılı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Türkiye'ye olan desteklerini devam ettireceklerini belirten ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün açıklamasından öne çıkan notlar neler? Darbe girişimi sonrası Ankara'ya ziyarette bulunan NATO genel sekreteri o geceyi hangi cümlelerle hatırlattı?

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.