SON DAKİKA

Alibaba'nın Ürün Dağıtımları Aras Kargo İle Yapılacak!

>
Alibaba'nın Ürün Dağıtımları Aras Kargo İle Yapılacak!
Çin'li e-ticaret sitesi Alibaba ile anlaşma sağladığını açıklayan Aras Kargo, şirketin Türkiye dağıtım işlerini üstlenmek üzere harekete geçti. Çin'den Türkiye'ye 25-40 günde gelen siparişlerin yapılacak olan bu iş birliğiyle çok daha kısa sürede teslim edileceği ve kargonun Çin'den çıktıktan 5 gün sonra Türkiye'deki son kullanıcıya ulaştırılacağı belirtildi.

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketleri arasında bulunan ve Avusturya ortaklı Aras Kargo’dan dev yatırım. Çin’li e-ticaret sitesi Alibaba’nın Türkiye dağıtım işlerini üstlenmek üzere harekete geçen firma, ayrıca yurtdışından Türkiye’ye diğer dağıtım işlerini de alabilmek için dağıtım merkezlerinin altyapısını yenilemek amacıyla 2020’ye kadar 30 milyon euro yatırım yapacağını duyurdu. İşte haberin gelişmeleri…

Bugün düzenlendiği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk, kargo sektörünün büyümesi için e-ticaret’in olumlu etkileri olduğunu belirtirken sektörün öncü isimlerinden Alibaba’nın Türkiye’de dağıtımını yapmak için kendileriyle anlaştığını paylaştı. Günde 500,000’in üzerinde gönderi işlediklerine değinen Genel Müdür Bulduk, yapacakları bu ortaklık sonucunda mevcut kapasitelerini yüzde 100 dolduracak oranda talepte bulunacaklarını da belirtti.

Aras Kargo yurtdışı firmalarıyla olan ortaklıklarına yenilerini eklemeyi devam edecek. Yapmaya devam edecekleri yatırımlar ile paket işleme kapasitelerini artırarak ülke dışındaki başka şirketlerin de Türkiye’de dağıtımını yapmak için anlaşmalara yönelecek olan firma, kısa sürede birkaç ülkeyle daha anlaşma yapacağının haberini verdi. Haziran ayındaki kayyum ataması ile göreve başlayan Bulduk, şirketin ticari olarak en iyi şekilde yönetilmesi için çalışmalarına devam edeceklerini ve şu ana kadar yaptığı 10 milyon euroluk yatırımla dağıtım merkezi verimliliği artıran ve gönderi takibi kolaylaştıran “dijital” altyapıya geçen Aras Kargo'nun, 2020 yılına kadar bu konudaki yatırımlarınında süreceğini belirtti.

Haberin Etiketleri :
Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi Son Dakika

Afrin Harekatı'nda 45. gün! TSK, iki köyü daha teröristlerden temizledi

Afrin Harekatı'nda bugün 45. güne girildi. TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadar 2795 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son duruma ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Terör hedeflerinin ÇNRA'larla vurulması ve Raco'daki çatışma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, vatandaşlara Afrin Harekatı'na desteklerinden dolayı teşekkür konuşması yaptı. Son dakika haberine göre, TSK, Afrin'in iki köyünü daha teröristlerden temizledi

  • Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Anasayfa haberleri harici linklerin sorumluluğunu almaz. İçerik Hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.